Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cicám kivonnék néha...

Benti cicám kivonnék néha hámban, viszont felmerült egy probléma?

Figyelt kérdés

Megvásároltam a hámot, de semmiképp sem engedi feltenni. Külön nyakörvet sem ,azonnal elkezd rohanni és csupáli magáról.

Mit tehetnék hogy türje? Mivel jó idő van mostmár szeretném kivinni néha, de egymaga nem lehetséges, sajnos a szomszédok macska ellenesek és tele vannak 10-12 mérges kutyával.


2020. ápr. 29. 19:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Van e valaki, akinek hasonló problémája volt, vagy aki hámban viszi ki a cicát esetleg leírná tapasztalatait? 1 éves cicarol van szó, 5 hónapja teljesen benti, előtte kinn volt de a leírt körülmények miatt nem szerettem volna kitenni a kinti élet veszélyeinek.
2020. ápr. 29. 19:10
 2/9 A kérdező kommentje:
Kivinnén* elnézést a gépelési hibáért!
2020. ápr. 29. 19:11
 3/9 A kérdező kommentje:
Kivinném* elnézést a gépelési hibáért!
2020. ápr. 29. 19:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Türelem. Próbáld minden nap egy kicsit, kezd először a nyakörvvel, majd ha az sikerül akkor jöhet a hám. Bevethetsz egy kis nasit is, hátha azzal megenyhül.

Egyébként sajnos nincs garantálva, hogy idővel elfogadja. Vannak cicák akikkel bármit tehetsz, egyszerűen nem szeretik, és soha nem adják meg magukat.


Viszont ha nagyon elszánt vagy, és sehogy nem sikerül megszelidíteni ezen a téren, akkor egy macska kifutót is csinálhatsz (ha kertesben laksz) így védve lenne a szomszédoktól, és a kutyáktól is, de mégis szabadon lehet, hám és nyakörv nélkül. Pinteresten nagyon jó ötletek vannak. :)

2020. ápr. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg apránként.


Leteszed a hámot a földre ugyhogy bele tudjon lépni. És májkrémmel vagy valamivel amit kézből megeszik megjutalmazod.

Ezt párszor megcsinálod.


Utána ha belelépett kicsi feljebb húzod a hámot és le is teszed azonnal és mehet a jutalom.Ezt is többször csináld meg.


Ezt fokozatosan amennyire hagyja magát addig elhúzni hogy teljesen addrá így hogy belelép és felhúzod teljesen de nem csatolod be és le is veszed róla. És igyan úgy juti és gyakorlás.


Ezután majd elkezdheted becsatolni és lassan növelni az időt amíg rajta van.


Megfogja szokni.


Ezeket a feladatokat több napra leosztva gyakorold vele.

2020. ápr. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek

4-es neked is, kifutóra sajnos nincs lehetőség

5-ös igazan köszi, megpróbálom amit leírtál, igazán cicsbarát szoktatás így, erőltetni nem fogom biztosan.

2020. ápr. 29. 19:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Üdv!

Az én cicám se tűrte a hámot.

Letettem szépen a kedvenc kajáját és miközbe falatozott ráadtam. :D

Vond el a figyelmét és tedd rá.

Ha az nem megy akkor jutalmazással ahogy előttem is írták.


De sajnos tényleg vannak olyan cicák akik semmi áron nem hagyják, hogy rájukadj egy hámot,nyakörvet,bolhairtót, stb...


Sok sikert!

2020. ápr. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az enyém sem rajongott érte mikor első pár alkalommal adtam rá. Tiltakozott is, illetve mikor már rajta volt eldőlt mint aki mozdulni sem tud benne :D de aztán amikor kimentünk, minden más elterelte a figyelmét és már nem foglalkozott vele. Aztán már tudta hogy megyünk ki mikor rá akartam adni, így nem is volt vele több probléma :)
2020. ápr. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia

Én is sétáltatom a cicáimat.En úgy szoktattam őket a hámhoz és a nyakörvhöz hogy már kiskorában próbálgattam rájuk de ez ugye nálad már nem lehetséges.Szerintem először csak rakd a kaja mellé a hámot hogy tudja hogy nem rossz dolog ez.Utána jutalmazd kajával és akkor próbáld meg felrakni rá.A lényeg hogy valami jóhoz hasonlítsa a hámot mert ha arra emlékszik hogy menekül előle akkor nem fogja magát hagyni.

2020. ápr. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!