Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért haraphatja a macskám a...

Miért haraphatja a macskám a saját farkát?

Figyelt kérdés
Egy hete talán, hogy elkezdte az elején azt hittük csak játékból csinálja. Ma észre vettem, hogy olyan mintha saját farka zavarná. Mozgatja a farkát és morog rá, harapja. Mitől lehet ez? Holnap az lesz az első dolgom, hogy állatorvos.
2020. ápr. 29. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán férges, és viszket a feneke. A kutyák akkor szokták ezt csinálni.
2020. ápr. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nalunk ez idegrendszeri gond. Nagyon koran 5 hetesen hoztak el az anyjatol' meg akartak ölni a kicsiket muszaj volt. Remelem semmi komolyabb gond nalatok.
2020. ápr. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? Kiskorában néha az enyém is játszott vele, kergette, harapdálta amikor unatkozott. Ha éhes, akkor is ráindulhat a vadászösztön miatt.

De lehet, hogy viszket neki bolha, férgesség vagy valami bőrbetegség miatt, esetleg még bőrallergia és ételallergia is okozhat végtagharapdálást.

2020. ápr. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem férges, és tiszta a bűznirigye is, akkor lehet idegrendszeri probléma (kutyákra is jellemző néha, hogy a saját lábukat/farkukat megtámadják, mintha idegen test lenne). Okozhatja trauma (korai elválasztás), mindennapi stressz, genetika...szorítok!♡
2020. ápr. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

#3:

A macska nem egy kib_aszott műszaki cucc, ami ha meghibásodik, akkor lecseréljük.

2020. ápr. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet, az MR után kiderült, hogy gerincprobléma. Nem javasolták a műtétet, mert nem lenne jobb, így amikor front van, akkor szívunk mindketten.


Mindenképp vidd dokihoz, egy röntgent csináljanak. Lehet "csak" férgesség, de lehet idegrendszeri probléma is. Lehet csak a farkával van valami, de pontos diagnózist úgyis csak a doki tud mondani.

2020. ápr. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az egyik Cicám is ezt csinálta fiatalabb korában. Annyira, hogy pár nap alatt véresre harapta. Azonnal állatorvos, aki nagyon felkészült, jó doki, de nem talált semmit sem alapos vizsgálat után sem (valami idegrendszeri baj, vagy lelki ok, azt mondta). De a legjobb megoldás az amputáció lesz, így félbe csonkolta szegényke farkát. Este még az altató hatása alatt jól volt, de másnap leszedte valahogy a záró kötést és újra kezdődött a rémálom. Pár nap múlva a doki majdnem tőből csonkolta a farkát. Napokig nem aludtam, egész nap lestem utána, ha evett, ha alomra ment. De szerencsére azóta semmi! Doki szerint főként esztétikai csak utána, meg talán az egyensúly érzéke változik meg. De szerencsére úgy ugrik a Szekrény tetejére, az ajtó élére, mintha megvolna a farka. Nekem így is tetszik, Ő meg nem foglalkozik vele.

Bízom benne, hogy azért Nála nem lesz ilyen baj! Csak a mi verziónkat írtam le.

2020. ápr. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!