Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idősebb, kinti cica mellé be...

Idősebb, kinti cica mellé be lehet szoktatni kölyökmacskát? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

9 éves, ivartalanított, FIV negatív, makk egészséges nőstény cicánk van, kb. két hónapos korától fogva él velünk. Kint él, nagyon önálló, kiváló vadász, alapvetően szereti a társaságunkat, szelíd és kiegyensúlyozott természetű, habár ha olyanja van nem igen "vegyül", inkább messziről szemlél minket. Idegenekkel kicsit bizalmatlan. Kutyáknak, rókáknak nekimegy, más macsekokkal viszont nem konfrontálódik, ha a közelébe megy egy, általában vagy lapul vagy menekül, tehát harcot sosem kezdeményez, és fajtársakkal szemben a saját territóriumát/eleségét sem védi. Egy ilyen természettel rendelkező macska mellé be lehetne valahogy szoktatni egy kölyökcicát? Végül is nem egy domináns egyed, egy erdő közepén lakunk, elférni elférnének, én laikusként azt mondanám nem lenne lehetetlen...Akik már csináltak ilyet, mik a tapasztalatok? Mire kell figyelni?

Minden jó tanácsot megköszönnék!



2020. ápr. 30. 22:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem sikerult. Van egy nagyon vad fekete cicám aki eleinte mikor kicsi volt azt se engedte hogy hozzá érjek. Aztan szerencse mostmár megszokott. Szerettem volna egy fehéret is mellé, és kicsi korában amikor sikerult szerezni is egyet énis féltem mi lesz. +egy kutya is volt a fekete cicam mellett aki meg kellett volna szokja . Eleinte csak a házban tartottam, kivittem neha a fehéret es simogattam egyszerre őket hogy ne érezze magat elhanyagoltnak s szepen beszéltem is hozza kozben. Persze morogtak egymásra eleinte. Ezt napi szinten többször is meg ismételtem aztan egy ido utan nem volt gond.
2020. ápr. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekünk sikerült. Nem világi spanok, de megvannak egymás mellett. Egyik 9-10 éves, másik nincs még 1 éves.
2020. ápr. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2020. máj. 1. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!