Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van még remény?

Van még remény?

Figyelt kérdés
Sziasztok!van egy 5 éves fekete színű kinti-benti cicám,vagy egy hete nemjött haza (máskor is volt már ilyen,szóbal nem aggódtam) mikor ma megláttam egy elgázolt fekete macskát,szóltam anyukáméknak,akik hazahozták,de pont a fején ment át az autó,illetve túl nehéznek találjuk a mi macskánkhoz képest,szerintetek van még remény higy hazatér,vagy túl sok egybeesés hogy pont akkor gázoljanak el egy fekete cicát,mikor ő eltűnt,és pont a kedvenc napozóhelyétől nem messze gázolták el a cicát?én még reménykedem.de szerintetek van miért?
2020. máj. 3. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom.!!


De egy magatehetetlen test mindig nehezebb.

Biztos volt más ismertetőjegye is a cicanak.

Talpán folt, farkaba egy fehér szőrszál.

Valami ami alapján tudnád azonosítani.


Én nem remenykednék, viszont szurkolók neked, hogy ne ő legyen az elűtott cica.

2020. máj. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ha nincs biztosítva, hogy ne tudjon kimenni a kertből, akkor folyamatos veszélyben forog az élete.


Autó, másik macska (ha kandúrok), kutya, állatkínzó, méreg...


Sajnos ha tljesen fekete a cica, akkor 50-50% hogy ő volt az.


Ne add fel a reményt, de készülj fel hogy lehet hogy ő volt az :(


Sajnálom az elütött cicát, szorítok hogy előkerüljön a tiéd.


Ha megkerül vagy/és új cicátok lesz, akkor csináljátok meg macskabiztosra a kerítést, építsetek kifutót, vagy legyen(ek) benti cica(-ák)

2020. máj. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen,benti cicának szerettük volna,mert féltettük,de kaparta az ajtót nyávogott,nem lehetett benntartani😔,már épült a macskabiztos kerítés,majdnem készvolt😓,nagyon remélem hogy előkerül,
2020. máj. 3. 12:30
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ha már készült a kerítés akkor igenis ki kellett volna bírni azt a kis időt még bent. Én nem kockáztattam volna.

Nem bírnék úgy létezni, hogy amíg kint van, végig azon aggódjak, hogy .. Úr Isten, vajon merre jár, mit csinál? Nem eszik fel mérget? Nem egy róka vagy kutya elől menekül éppen eszeveszetten? Nem szalad ki a kocsik elé? Nem bántja másik macska? Nem zárják be direkt/véletlen valahova, ahonnan talán hetekig nem tud majd kijönni, s éhen-szomjan hal? Satöbbi. Frászt.

Egyébként nem volt benne chip? Azzal talán lehetne még azonosítani.

2020. máj. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én minden kinti macskához javaslom a chipet. Szomszédom kutyája elszökött, egy hasonlót ütöttek el 5-6 utcányival arrébb, viszont már elásták. Ő kiásta 3-4 nappal később, és nézetett dokival egy chip számot, úgy derült ki, hogy az ő kutyája volt az sajnos... :( Célszerű, sokkal könnyebb a beazonosítás. Reménykedhetsz, viszont ha ő volt az csak nehezebbé teszi a dolgot, hogy várod minden nap.. :( Nagyon sajnálom!
2020. máj. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Volt chipje😔,de nem szeretnék egy kb 1-2hete rodhadó,iszanyat büdös cicatetemmel beállítani a dokihoz chipetolvasni.talán jobb is hogy nem tudom ő e az,mert legalább még reménykedhetem,s könnyeb így feldolgozni,hogy lehet hogy él,lehet csak nem talál haza,de abban bízom a legjobban hogy nem ő az és hazajön
2020. máj. 3. 16:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor bocsi, ezt nem írtad!

Nekik házhoz kijött a doki leolvasni, én se vinném be a rendelőbe.

2020. máj. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha van Samsung Galaxy a birtokodban, akkor elvileg egy appal le tudod olvasni a macska RFID chipjét.
2020. máj. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!