Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám az alom elé pisil,...

A cicám az alom elé pisil, valakinek van ötlete, hogy miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nyáron lesz 6 éves az ivartalanított lány cicám. Első pillanattól kezdve szobatiszta volt, ez évekig meg is maradt. Az utóbbi pár hónapban viszont rászokott arra, hogy a bili elé pisil, mégpedig úgy (egyszer rajtakaptam), hogy bemegy a fedett cicawc-be, és csak a fenekét lógatja ki. 3 wc-je van (van mellette még egy cica, vele nincs gond), ezekből egy db sarokwc volt. Megfigyeltem, hogy csak a sarokwc-nél csinálta, ha megcseréltem egy másikkal, akkor is (tehát nem az elhelyezés lehetett a baj), így gondoltam, a formával van gondja - noha nap közben abba is tudott piszkolni, ezt a kivizelést mindig kora reggel, 4 és 6 között csinálja. De inkább kicseréltem a sarok wc-t egy ugyanolyanra, mint a másik kettő. Néhány napig jó is volt, aztán megint az egyik mosdója elé pisilt, ugyanígy hajnalban.

Őszintén nem értem, mi ez a kis rituálé nála, egész nap használja rendesen az almot, csak így hajnalban nem. Most kutyapelenka van a mosdók előtt, de jó lenne, ha találnék más megoldást... Az almok rendszeresen ki vannak takarítva, nagy új dolog nem igazán történt a cicával mostanában, ami megzavarhatta..



2020. máj. 4. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezek is fedettek? Lehet, hogy jobb lenne egy egyszerű tálca.

Esetleg az orvost is megkérdezném. A cica nem idős. De lehet valami olyan baj, ami ilyet okoz.

Az nem lehet, hogy a másik cica már belecsinált és utána ő már nem használja? Mert ha éjjel csinált bele, azt te nyilván álmodban nem tudod kitakarítani.

2020. máj. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#2: gondoltam orvosra, de semmilyen más baj nincs, alomtakarításkor sem láttam semmi aggasztót... Igen, az nekem is eszembe jutott, hogy a másik piszka zavarja, csak nem tudom, mit lehet vele kezdeni. Ahogy írtad, nem tudom éjszaka kitakarítani, és ahhoz, hogy tutira legyen hajnalban egy tiszta alom, telerakhatom a házat almokkal... :D a furcsa az egészben, hogy mindig ilyen fedett wc-k voltak, és mindig tudta használni - nappal most is. De megpróbálok egy sima, nyitott alomtálcát is, "hátha" alapon
2020. máj. 4. 09:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Valószínű beteg.

Legalábbis akkor szokott hirtelen változni a vizelési szokás.


Ha nem, akkor legyen két macskának két talcaja.


Ha így tudod2 mikor jár wc re, akkor szoktasd mindegyiket egyre.

2020. máj. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha van ajtó a cica wcn az lesz agond,nálunk is ez volt egy éve. Egy ideje nyitott tálca volt a wc (kb 10evig) most zárt macska wc dobozt kapott egy éve,és az ajtó egy idő után zavarta. Szerintem nincs úgy levegő bent ezért nem volt hajlandó bemenni,csak az ajtó elè
2020. jún. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!