Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti macskát ki lehet úgy...

Benti macskát ki lehet úgy vinni, hogy hosszú pórázra rakjuk, amiből tud magának húzni?

Figyelt kérdés

Persze megvan az összes oltása, az is, ami a kinti macskáknak kell, pedig eddig csak bent volt tartva.

Lehet így baja kint? Úgy gondoltam, hogy kint vagyok vele. A szüleim szerint kint is lehet hagyni egyedül 1-1,5 órára, ha jó idő van árnyékban, de szerintem így is számos veszély leselkedhet rá, mellesleg állatot tilos kikötő és ez is az egyik formája.



2020. máj. 6. 23:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Kikötni*
2020. máj. 6. 23:35
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

A legtöbb macska utálja a pórázt, amúgy is baromi veszélyes. Belegabalyodik, kibújik belőle, felakad, megfojtja magát, stb. Hámmal szokták megpróbálni, de az sem igazán működik.

A macskából sosem lesz kutya..

2020. máj. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A mienk nagyon lapítva mászkált, de arra amerre ő akart. És nekünk kellett őt követni. Hámmal vittük, de nem úgy volt hogy majd jön velünk. Ő sétáltatott minket. De láttam már idős nőt aki így sétáltatta a cicáját és az szépen ment vele.
2020. máj. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Ha kiskorától fogva hozzá van szoktatva a hámhoz, akkor persze, lehet úgy sétáltatni. De ha úgy nőtt fel, hogy soha nem tettetek rá, csak most gondolsz egyet és ráadod a már felnőtt macskádra, akkor nagy valószínűséggel már nem lehet rászoktatni, mert nem fogja elviselni magán.
2020. máj. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Erik.-.vagyok ***** válasza:
100%
Hát nekem nincs macskám de barátomnak van és jól viseli a macskája meg legalább ki is mozdul
2020. máj. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És ha hámra, hosszú pórázra raknám a kertbe biztonságos helyre, árnyékba vízzel, egyedül kint lehet hagyni kb 1 órára? Ha esetleg megtámadná egy másik macska, nem tudna menekülni, ezért kételkedem.
2020. máj. 9. 20:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem érdemes, hidd el, egy macska nem értékeli azt, hogy kirakod egy órára pórázon. Nem fog lecsücsülni és csendben nézelődni, hanem azonnal menekülni próbálna. Így semmi értelme.
2020. máj. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!