Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska törvény? Telken belül...

Macska törvény? Telken belül tartás?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom,hogy jogszabályt sért az akinek a macskája kint,vagy más telkén mászkál.

Van akinél ténylegesen be is vált a feljelentés? Pontosan milyen jogszabályra kell hivatkozni?

Az állatvédelmi törvény 5§ első bekezdésére gondolok,viszont nekem rendőr mondta,hogy nincs olyan törvény ami miatt kötelezni lehet a gazdát a telken belül tartására. Az én életemet is megkeseríti pár ilyen macska.


2020. máj. 7. 08:44
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
8%

Nem kutya nem lehet ki kötni. Miért fáj neked ha átmegy az udvaron?


Nincs törvény úgy tudom.

2020. máj. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél saját macskát és akkor nem fognak bejönni az idegen macskák :)
2020. máj. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
44%
#2 Kérdező a kérdés alapján biztos imádja a macskákat :P
2020. máj. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
93%
3: Hát, sose lehet tudni :) Én a sajátom imádom, de nem szeretném, hogy másoké átmászkáljanak hozzánk. Pláne nem a kóbor macskák.
2020. máj. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Más dolog egy saját macska és más 5 idegen macska. Hiába lenne saját az nem tartja távol.

De nem is ez volt a kérdésem.

2020. máj. 7. 09:04
 6/34 A kérdező kommentje:

Mindenhol azt olvasom,hogy jogszabályt sért jelenteni kell fel stb. De azt sehol,hogy mégis hogyan.

Azért érdekelne,hogy akik ezt javasolják tudnak e konkrét példát vagy csak tippelnek :)

Szerintem akihez járnak át macskák,kárt okozva azoknak nem kell mondani miért zavar.

2020. máj. 7. 09:07
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

1998. évi XXVIII. törvény

az állatok védelméről és kíméletéről *


5. § (1) * Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról.


(2) A megkötve tartott vagy mozgásában egyéb módon korlátozott állat számára is biztosítani kell a zavartalan pihenés és a sérülésmentes mozgás lehetőségét.


(3) * A szabadban tartott állatok számára - azok természetes viselkedését is figyelembe véve - biztosítani kell olyan területet, illetve létesítményt, ahol azok veszély esetén, valamint az időjárás káros hatásaival és az egészségre ártalmas hatásokkal szemben védelmet találnak.


(4) * Az állandóan zárt körülmények között tartott állat számára az állattartó köteles az állat szükségleteihez igazodó, megfelelő mozgásteret biztosítani.


(5) * A gazdasági haszon céljából tartott állat tartása, szállítása és életének kioltása során előnyben kell részesíteni az állatkímélő technológiákat.


(6) * A kedvtelésből tartott állat ürülékét az állattartó a közterületről köteles eltávolítani.

2020. máj. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
7-es írta le a tutit, ez vonatkozik a macskára is.
2020. máj. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
12%

6: könnyű ide beírni bármit, meg törvényeket bemásolni.

De olyat még nem láttam, hogy valaki leírta volna, hogy beperelte a szomszédját és történt volna valami :)

Szóval ilyen tapasztalatokra ne igazán számíts itt.

2020. máj. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
8%

Na és a macskát kedves hetes hogy akadályozod meg azon kívül h a házban tartod? Fára mászik, átugrik a kerítésen, megy az több km-t is.


Elzavarni tudja a kérdező.

2020. máj. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!