Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska törvény? Telken belül...

Macska törvény? Telken belül tartás?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom,hogy jogszabályt sért az akinek a macskája kint,vagy más telkén mászkál.

Van akinél ténylegesen be is vált a feljelentés? Pontosan milyen jogszabályra kell hivatkozni?

Az állatvédelmi törvény 5§ első bekezdésére gondolok,viszont nekem rendőr mondta,hogy nincs olyan törvény ami miatt kötelezni lehet a gazdát a telken belül tartására. Az én életemet is megkeseríti pár ilyen macska.


2020. máj. 7. 08:44
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
89%

75% senki nem beszélt villanypásztorról...

Macska biztos kerítés meglehet, hogy nem olcsó (bár annyira nem is drága), a felelős állattartás pénzbe kerül.

2020. máj. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
7%
A macska mászik. Linkelsz nekem kérlek olyan kerítést amin nem tud átmenni? Komolyan érdekel.
2020. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
85%
2020. máj. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan bonyolult ez egyébként. Én is kertesben lakom 2 macskával, de van egy kifutójuk, amibe a konyhaablakon tudnak ki-be járni. Fedett, így nem tudnak kiszökni, viszont ha nagyritkán kedvük van kimenni napozni, akkor oda ki tudnak menni. Igényesen meg van csinálva, szóval még jól is mutat.


Viszont én is rühellem, amikor a szomszédok macskái a kertembe járnak szarni meg belehemperegnek a veteményesembe és letörik a paprikákat meg a paradicsomokat. Mivel oda a kutya sem jár be, így én körbekerítettem villanypásztorral. Hiába van az "én oldalamon" 2 méter magas betonkerítés, ha a szomszédaim kerítésén átmásznak a macskák.


Arról nem is beszélve, hogy múltkor valamelyik beleokádta a szőrcsomóját a hintaágyunkba és valamelyik volt olyan kedves, hogy le is húgyozta rajta a párnákat rajta. Szóval de, tud bosszúságot és kárt okozni a macska, a madáritató környékén is folyamatosan terrorizálják a cinkéket, verebeket.

2020. máj. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
A felelős állattartás tényleg fontos,csak sokan nem törődnek vele. Nem csak a szomszédok miatt kellene,hanem mert gondolom az ember csak szereti az állatát és azt akarja sokáig éljen. Kutyáknál bezzeg tudnak sokan hőbörögni,hogy ugat és ás és nem szedi össze a szart a gazdi.Na ez ugyanolyan bosszantó tud lenni csak macskával.Igazából sokszor a legnagyobb baj az emberekkel van és nem az állatokkal.
2020. máj. 7. 10:23
 26/34 anonim ***** válasza:
24%
Igen, ezen valóban nem jut át... ,🤷🤷🤷
2020. máj. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

62 %-os jól írja a dolgokat és 10:20-as válaszadó is érti a problémámat. Sajnos ilyen gondok vannak az átjáró macskákkal :(((

Egyszerűen csak figyelembe kellene venni mások életét is.

2020. máj. 7. 10:26
 28/34 anonim ***** válasza:
76%

Nekem három kutya vált be. Egy macska se jön. Figyelmeztettem a környékbeli macskásokat, hogy ugyan normális kutyáim vannak, de az elkóborolt macskáiért nem vállalok felelősséget, ha bejön.


Kb. Leszarta.

Az nem macskatartás, hogy este, ha jön, kirakok neki virslihajat. Aki macskát tart, tartsa bent, vagy építsen kifutót, vagy van befelé hajló kerítés. Nem csak azért, mert nem akarok a veteményesbe macskaszaert látni, hanem mert nem hiányzik, hogy terjesszen tovább monden nyavaját, elütni se akarom, plusz nem kellene tovább vadászgassa a gyíkoktól a madarakig mindent.

A felelős állattartás nem úti muri, hanem egy társasjáték. Jó nekem, mert biztonságban van az állatom, jó mindenki másnak is, mert senkit nem zavarok az állataimmal.

2020. máj. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként sajnos itthon a macskatartás kultúrája a béka segge alatt van...

És nem csak falun/vidéken.

A XX. kerület kertesházas részén is, pl. hiába igyekszel Te bent tartani a macskát (sikeresen) a telken belül... A sajátodat. A szomszédból a kerítés melletti fákról, melyeket nem vágnak ki jönnek a szörnyű állapotban lévő félkóbor állatok.

Ha meg mutatod a szomszédnak, hogy megint egy tiszta ótvar (szószerint) macska jött át Tőle és elfog pusztulni, akkor csak rázza a vállát és mondja, hogy hát "majd meggyógyúl, kibír ez mindent, erős"... Aztán persze elpusztul, a tetemmel meg Te kezdj amit akarsz.

Persze mint állatbarát el is vihetnéd orvoshoz, befogadhatád, stb. De egyrészt ha ez már a sokadik alkalom, akkor belátható hogy ez nem megoldás, nincs végtelenszer 20 ezer forintja erre az embernek, másrészt meg akkor pampognak, hogy ELLOPTAD a macskájukat...

A hatóságok meg gyakorlatban nem csinálnak semmit...

2020. máj. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

10:45 így gondolom én is,ez lenne a normális. Utolsó szörnyű mik vannak,aztán más állata is kapja el :(

Nekem egy kis szobakutyám van,éjjel nincs kint így akkor nem tudja elzavarni a macskákat csak nappal. Macskát leírtam miért nem szeretnék jelenleg. A kutyánál is figyelek arra hogy ne zavarjon senkit,ne tudjon kiszökni és ha ki viszem az utcára akkor csak pórázzal és szedem a szart utána.

2020. máj. 7. 11:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!