Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni a túlsok...

Mit lehet tenni a túlsok kullancscsipéssel?

Figyelt kérdés

Van egy macska, aki egy ideje már nálunk járt, mi adtunk neki enni stb.. Most viszont be is fogadtuk. Az a probléma, hogy tele volt kullanccsal. (kb ilyen 7-8db)Ezeket kiszedtük neki(figyelve arra hogy ne maradjon benne semmi) de a nyakán van egy pár kullancscsípés,és itt nincs is neki szőr. Nekünk már van egy benti cicánk, szóval sajnos őt már nem tudjuk behozni. Gondoltuk hogy veszünk neki nyakörvet hogy megelőzzük a további kullancsokat, de egyiket sem ajánlják sebes bőrfelületre.(vagyis amit eddig találtam) Természetesen el fogjuk vinni állatorvoshoz, csak a jelenlegi helyzet miatt nagyon nehéz olyat találni aki fogadna. Ahogy körbekérdezgettem, a környékünkön egyáltalán nincs is ilyen. Viszont ha kicsit messzebb vinnénk, akkor is eltelne egy jópár nap, hogy el tudjunk oda jutni. Azt nem szeretném hogy addig szenvedjen, esetleg mégtöbb kullancs menjen bele(mivel kinti macska, nem tudjuk merre járkál) Szóval ha tudtok tanácsolhatnátok valamit hogy hogy akadályozhatnánk ezt meg, illetve a sebes nyakára is.

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.


2020. máj. 9. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Én először megfürdetném, majd lefertőtleníteném a sebeket. (Erre a Betadine-t mondanám.) Utána várnék 1-2 napot, és vennék rá csepegtetős kullancsriasztót. (Sajnos a nevét nem tudom, patikában tudsz venni és 3 hónapig véd.)
2020. máj. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nyakörvet kinti macskára ne rakj, simán felakasztja magát és ha nem nyílik szét a nyakörv akkor megfullad!

Spot ont (pl: advantage, frontline) vegyél rá, de először fertőtlenítsd a sebeit betadinnal.

2020. máj. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!