Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idős beteg cicán drága műtétet...

Idős beteg cicán drága műtétet végrehajtani?

Figyelt kérdés

Van egy cicánk, 19. évéhez közeledik. Egyre több betegsége van, a járása is nagyon korlátozott már, az egyik lábában komolyabb deformitás van.


Van egy nagyobb csomó a nyakán, elképzelhető, hogy daganat, ezt még nem tudjuk.


Morális dilemma, ti ráköltenétek sok pénzt egy idős, beteg macskára, akinek amúgyis csak kevés ideje van hátra?


Elég komoly összegekről lehet szó.


Nyilván azért merül fel a kérdés, mert korona helyzet miatt mi is elestünk munkától, bevételi forrástól.


2020. máj. 11. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bele sem merek gondolni, ha nekem is idősek lesznek és betegek. Idén kettő is beteg lett, de fiatalok, így viszonylag 'olcsóbban' megúsztam, de így is a padlóra kerültem (nemcsak a kezelés, vérvétel, labor, utána gyógytáp). De ha nem tudtam volna fizetni, akkor sajnos el kellett volna engedni Őket is, még ha a lelkem egy része ott is marad. Tudom egyszer úgyis itthagynak és nem szabad hagyni szenvedni Őket. Szóval : hallgasd meg az orvos mit mond, mik az esélyek és a költségek, illetve így mennyi lehet még hátra, ami szép és fájdalom mentes Neki.
2020. máj. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi, igen teljesen másról lenne szó, ha a cica 4-6 éves lenne,mert akkor jó eséllyel még 3-4* ennyit élehtne.


Nagyon nehéz ilyenkor már, 4 macskánk volt, az utóbbi három év azzal telt el, hogy évente elveszítettünk egyet.


Az egyiknek légcsőrákja volt, rengeteget szenvedett ő is és mi is.

2020. máj. 11. 14:05
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Ne!


Ilyenkor jön elő az állatorvosi etika és emberség.


Azaz, hogy nem veszem le a gazdit feleslegesen nagy pénzre, ha tudom, hogy nincs, vagy minimális a remény.

(Kivéve, ha luxuskocsival jön, drága órában, prémium telefonnal.)



Szokás szerint lehet jelenteni és lepontozni trollok és fotelállatvédők!

2020. máj. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell megmuttetni azt a cicát.


Nem a pénz miatt, hanem, mert eljött az ideje. El kell engedni azt az idős beteg cicát.

2020. máj. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 19 éves a cicám és én sem a pénz miatt nem műttetném meg, hanem mert esélyes, hogy már a műtétet sem élné túl.

Zavarja valamiben a gumó? Nem kap levegőt? Fájdalmai vannak?

Ezeket kell figyelembe venni egy ilyen agg állatnál és ha szenved, méltó módon elengedni.

Ha lenne egy 116 éves ükanyád, annak sem javasolnák az orvosok a műtétet.

2020. máj. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én ennyire idős állatomat már akkor sem tenném ki altatásnak, műtétnek, ha az orvos felajánlaná, hogy ingyen megcsinálja! Ha nem szenved, hanem kis öregesen elvan, akkor minek? Ha meg szenved, akkor tudod, hogy mi a dolgod!

2020. máj. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
én a helyedben nem műttetném. élt így is eleget, és ami ezután jönne, az már nem lenne az igazi. el kell engedni.
2020. máj. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Az orvos(ok) mit mond(anak)?


A leírásod alapján közel sem biztos, hogy műthető állapotban van a cica, vagy hogy nyernétek annyi időt, életminőséget, hogy érdemes legyen nekimenni a műtétnek.

2020. máj. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

9.-nek.


19 éves macska/eb altatása nem javasolt szakmailag. Ezt mondjuk.

2020. máj. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 17 éves macskámra mondta a doki, hogy már nem műtené (daganat), mert az altatást sem biztos, hogy túlélné. Pláne ha rosszindulatú, az megint bármikor kiújulhat valahol, csak feleslegesen kínoznánk meg szabdalnánk a macskát.


Én a helyedben nem műttetném, már nagyon megviselné minden téren. :(

2020. máj. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!