Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a cicàm? M...

Miért csinálja ezt a cicàm? Miért nem az alomba kakil?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves befogadott, ivartalanított fiú cicàm. Kb. 4-5 hetesen került hozzàm. Szinte egyből szobatiszta volt, pisilt is kakilt is az alomba. Aztán néha előfordult az egy év során, hogyha màr piszkosabb volt az alom, vagy nem volt benne olyan sok alom, akkor kakilni mellé kakilt, de nem úgy, hogy csak éppen mellé ment, mert kicsi volt a tàl,hanem azért làthatóan odébb, de még az álom környékén. Mostanában viszont egyre gyakrabban csinàlja, hiàba tiszta az álom, maximum egy pisi van benne, mert külön szobában van neki az álom, ha éppen nem vagyok ott, akkor nem tudom egyből kivenni a pisis almot. Nem tudom, miért csinálja ezt, és csak a kakival, pisilni mindig bele pisil...Lehet pàrszor tényleg az volt a baj, hogy kevés volt màr benne az alom, meg megfigyeltem, hogy mindig így összekotorja egy kupacba az egész almot. Most megpróbálom úgy, hogy egyből utàntöltöm tiszta alommal, ha kiveszem a pisiset, de ha ez sem segít, nem tudom, mit csináljak vele... Nagyon sok almot nem tudok beletenni, mert van egy màsik cicàm is, nem bírom sajnos nagyon sok alommal.

Ràadàsul padlószőnyeges szobàban van az alom,így nem lesz jó, egy idő után nem fogom tudni kiszedni a szagot.. :( Nem tudom, pszichés okai nem lehetnek-e, de jókedvű, kiegyensúlyozott cica, nagyon jàtékos még mindig, sokszor túlságosan is, és mindent szétszed kb... Annyit figyeltem meg, még kisebb koràban, hogy kakilàs előtt, amikor alomba is csinàlt, nyàvogott, eléggé kapart, nem tudom, akkor azt hittem, fàj a pocakja esetleg és azért. De a széklete teljesen rendben van.

Előre is nagyon köszönöm!


2020. máj. 13. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de nekem meg azt csinálja a cicám, hogy ás egy kupacot az alomban, a púp tetejére kakil, majd az alom melletti falat kaparja, úgy próbálja bekaparni. Ugyanúgy 4 hetesen került hozzám a cica(találtam) és most egy éves.

Az elején még normálisan használta.

2020. máj. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ő is ivartalan kandúr.

Szerintem a túl korai elválasztásnak lehet köze hozzá.

2020. máj. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Lehet, igen... Nekem is megfordult a fejemben ez.:/ Most lehet, hogy két alomtàlcàval fogok próbálkozni, hàtha az a baklj, hogy nem akar ugyanabba is kakilni, amibe pisil, vagy nem tudom... Olvastam itt, hogy akiknek hasonló gondjuk volt, ezt csinàltàk..
2020. máj. 13. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!