Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáim minden szőnyeget...

A macskáim minden szőnyeget lepisilnek, mit tegyek? Már belebolondulok!

Figyelt kérdés

Van három macskám, két nőstény és egy kandúr. Mindegyik ivartalan, a lányok 4, a fiú kb 2 éves. Mindegyik kb fél éves kora óta ivartalan. Nem szeretik egymást úgy, hogy együtt aludjanak, de elvannak egymással. Két macska wc-m van, rendszeresen takarítva, több wc már nem fér el. Régen kijárósak voltak de kb 1 éve csak bentiek.

Na és a lényeg: Nem tehetek le egy szőnyeget se a házban, mert két perc és le van vizelve! Ugyanez a cipőkkel, papucsokkal is. Ha nincs eltéve a szekrénybe, lepisilik. A kanapét, pokrócot, párnákat szintén. Ma egy szekrényen lévő ruhát is (eddig a kanapé kivételével csak földön lévő dolgok voltak áldozatok) Egyedül a nagy nappaliszőnyeggel nem csinálnak semmit, érthetelen. Már elegem van a sok mosásból és takarításból! Rajta kapni kb sose szoktam őket, mindig akkor csinálják, mikor nem vagyok ott, nem látom. Feliwayt próbáltuk nem használ.

A párom és én is totál kikészülünk már, imádom a macskáimat de ez az állapot kikészít már teljenen... Mit tegyek? Adjatok valami jó ötletet kérlek! Ismerősöknél se hallottam még eddig hasonló esetet, miért csinálják a mieink?



2020. máj. 13. 23:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
22%
Hát, bocs, de ezért nem kell macskát tartani. Tudom, hogy szereted őket, de legközelebb gondold meg kétszer is. Lehetnének úgy kinti-benti macskák, hogy bentre csak az előszobába mehetnek be, vagy lenne nekik egy meleg, fűthető ól odakint. Vagy több is, ha nem szeretnek együtt aludni. Mindegyiknek egy.
2020. máj. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Mivel nincs lehetőségem macskabiztos kerítést csinálni, ezért a macskák bent vannak. A törvény is ezt írja elő, hogy nem mehetnek a területemen kívülre, és a józan eszem is ezt mondja, hogy nem küldöm egy autó alá a macskám.
2020. máj. 14. 00:15
 3/21 anonim ***** válasza:
26%

Sosem fogom megérteni, miért kell macskát a HÁZBAN tartani...

De tényleg, miért?

2020. máj. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%

Három macskára minimum három, de inkább négy wc kell, akkor is, ha jóban vannak. Esetedben négy, mert nincsenek jóban. Nem fog az alomba menni, az egy szűk hely, zsákutca, a másik macska akármikor megzavarhatja.


Ha az is gondot jelent, hogy hova tegyél egy cica wct (nem, nem az eldugott fürdőbe kell a wc mögé meg a leghátsó sarokba, az mind növeli a zsákutcát), akkor lehet, hogy érdemes átgondolni, elég nagy e a lakás ennyi cicának.


Segít, ha leírod: milyen alomtálcáid vannak? Zártak, nyitottak? Mekkorák? Hol vannak elhelyezve?


Meglehetősen biztos vagyok benne, hogy az a gond nálad, hogy kevés az alomtálca (még egyszer: minimum annyi kell, ahány macska, de az optimális az N+1), és nem jól helyezed el őket, olyan helyre, ahová nem szívesen járnak, nem érzik biztonságban magukat egymástól.

De persze, ha még nem történt meg, dokit sem árt felkeresni, szervi okokat kizárni, de ha mind ezt csinálja, nem csak egy, akkor a territoriális gond a ludas. Ez fix.

2020. máj. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
3, én meg azt nem fogom soha megérteni, minek annak macska, aki KINT akarja tartani. Az a nem normális, nem a kérdező. Nála csak azzal van a gond, hogy makacsul nem akarja látni a macskák szükségleteit, de ez egy megoldható probléma. Egyébiránt ő gondolkodik jól. A macska nem való kintre, van elég kóbor így is.
2020. máj. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Egy zárt alomtálca van a folyosó elején, a nappali bejárata mellett. Egy nyitott volt régen a wc-ben ami egy külön helyiség, de egy ideje kiköltöztettük a folyosó végére (L alakban húzódik a ház közepén) és vettünk a nyitott helyett egy felülről beleugrósat, mert mindig szétszórták az almot és azt hittem ez megoldás lesz. A régi wc-t, a nyitottat tudom maximum visszatenni a wcbe, de évek óta először van ott bent szőnyeg, mivel mióta nem mennek be a macskák szigorúan zárjuk az ajtaját és örülök a szőnyegnek. Ja bocsi, most az is épp a mosógépben, mert a párom nyitva felejtette az ajtót...


Máshova nem tudom hova tehetnék macskawct, se a nappaliba se a konyhába, se a hálószobákban nincs helye szerintem

2020. máj. 14. 09:13
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

1. Kevés ennyi macskára ennyi vécé.


2. A macskák akkor pisilnek mellé meg össze-vissza, ha valami nagyon nem tetszik nekik.


Próbáld meg kitalálni, hogy mióta csinálják és mi váltotta ki ezt.

2020. máj. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nyitott volt, belejártak? Esetdben a beleugrós a létező legrosszabb megoldás, az minden irányból zárt, egyáltalán nem làtja be a teret.

Próbálj minden tetőt levenni átmenetileg, vagy ha ragaszkodsz a fedett wc-hez, akkor legalább a lengőajtót vedd ki àtmenetileg.


Hol pisilnek a legtöbbet? Oda kell még alomtálca. Ha ez a nappali közepe, ám legyen. (A wc-ben tárolt alommal én nem értek egyet, mert az a zsákutcák zsákutcája, de ha a tieid szeretnek oda járni, akkor oda is visszakerülhet.)

A macskák a pisivel területet jelölnek, és a macskáid zavarják egymást, ezért pisilnek folyton, pánikszerűen kiabálnak, hogy ez az én helyem, az enyém, én vagyok a legközelebb a gazdihoz!!!!!


Ha kínálsz alternatívát a szőnyeg helyett, olyat, ami hasonlóan biztonságos (és itt térünk vissza a beugróshoz, amiből picit se látják a többi macskát), akkor azt fogják használni, mert a macska alapvetően szobatiszta állat.


Persze, hosszú tàvon nem megoldás a szoba közepén az alomtálca, fokozatosan el lehet helyezni majd a szoba egy nem zavaró pontján, asztal, szekrény mellett, de most az a célod, hogy megtanulják, hogy használhatják biztonsággal. A beugrós esetedben nem fog működni, de egy zárt, szénszűrős jó alternatíva lehet, és az nem gáz se nappaliban, se konyhában, megfelelően takarítva szagtalan.

Érdemes lehet három állásút venni, ha ódzkodsz a nyitottól, annak nem csak a lengőajtaját veheted le, de a teteje is félig felnyitható, így nyitott tálca érzetét kelti, de mégsem tudnak mindent szétkaparni a világba. Ilyen pl a Zoopluson a Savic Nestor sorozat.


Más. Hogy alakítottad ki a cicák életterét? Van-e saját táljuk, saját kaparójuk, saját játékaik? Minden cicának kell egy saját "bázis", a saját jelzőoszlopaival, szagmintájával, ami a magabiztosságát és az "ez itt az én helyem" érzést növeli.

Nálunk pl az egyik cica a macskavárat szereti, a másiknak vettünk egy kaparódíványt, mert ő a vízszinteset kedveli. Nincsenek kitiltva egymás területéről (nálunk szerencsére ellentétek sincsenek), de nem egymás mellett van a kettő, és bàr nyilván osztoznak rajta, de egyértelmű, hogy melyik kié. Ugyanígy saját táljaik vannak, amik nem szorosan egymás mellé vannak letéve, hanem kb másfél méterre (komód két oldalán), látják egymást, szemmel tudják tartani a másikat, de így anélkük tudnak enni, hogy folyamatosan figyelni kellene.


Mivel nálad már nem kezdeti időszak van, azaz nem kell őket nulláról összeszoktatni, így nem fontos a teljesen elkülönült cicabázis, a szagok nyilván keverdnek, de a sajàt felszerelés továbbra is sarkalatos pont.


Ha szeretnél elmélyedni a cicák lelkivilágában, akkor én Jackson Galaxy: Macskamágia c. könyvét tudom javasolni (biztos ismered a nevét, ő a pokoli macskás pasi), talán az övé az egyik legteljesebb problémagyűjtemény és "kézikönyv". Nem minden készpénz, ami benne van (amcsiban mások a szokások pl etetés terén mint itthon), de még így is az egyik legjobb.

2020. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Még egyet akartam kérdezni, írtad a Feliwayt, melyik verziót használtad? Classic vagy Friends? Mennyi ideig, mekkora légtérben?
2020. máj. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek utálják a fedett vécét. Nem hajlandóak bemenni. Akkor csinálták azt, hogy az almostál elé pisiltek. Levettem a tetejét és azóta is használják rebdesen. Próbálkozz, mert valami oka biztosan van.
2020. máj. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!