Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék egy nagyon félős...

Mit tehetnék egy nagyon félős macskával?

Figyelt kérdés
Egy utcáról befogott menhelyi cicát fogadtam örökbe (kb 1 éves) és már több, mint 5 napja nálunk van, viszont még mindig elbújik. Bár az ételét már megeszi, mert az első 2 napban még azt sem akarta, de ha itthon vagyunk, egy helyben gubbaszt egy szekrény mögött. Egyedül éjjel aktív, amikor mindenki alszik. Vettem neki egy spray-t is, ami elvileg megnyugtatja a stresszes macskákat. Ma használtam először, majd meglátom, hogy hat-e. Ha megközelítem, akkor elkezd morogni, úgyhogy nem is erőltetem. Nektek volt már ilyen macskátok? Mit javasolnátok? Szerintetek van rá valami esély, hogy egyszer csak előbújik a jelenlétünkben is?

2020. máj. 14. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki időt, meg kell szoknia az új helyet, szagokat stb. Húzkodhatsz a földön pl cipőfűzőt, hogy a vadászösztöne elnyomja a félelmét és gyorsíthatod a bizalmába férkőzést azzal, ha sokszor ráhunyorítassz. Ez a macskáknál a bizalom jele. :)
2020. máj. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok-sok türelem. Lassan meg fogja szokni az idegen helyet, a szagokat és bizony azt is, hogy kitől kap enni és az nem rossz dolog. De gondolj bele milyen élete volt előtte? Sokat rettegett, éhezett, fázott. Most meg egy idegen helyen van, ahol jó Neki, csak még ezt nem tudja. De idővel, szépen lassan megszokja és szeretni fogja. 😊
2020. máj. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen a hunyorításról hallottam, csináltam is neki az elején... viszont mostanában egy tökre hozzáférhetetlen helyet nézett ki magának, ahol nem látni őt... ebből kifolyólag azt sem látja, hogy én rakom ki neki a kaját.
2020. máj. 14. 16:06
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem naponta töltsetek el ketten egy kis időt. Ülj le, beszélj hozzá, esetleg vigyél neki a kedvenc ételéből. Várd meg amíg kimegy. A kaját pedig rakd elé valahova, hogy lássa.
2020. máj. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 savanyújóska ***** válasza:
5 nap egy cicánál nem sok idő, ahogy elmesélted simán lehet, hogy 1-2 hét is eltelik amíg komolyabb haladást tudsz elérni. Az, hogy éjjel mászkál, és eszik rendesen, az jó jel, mert akkor nem az életéért retteg, csak tőletek fél. A hunyorítás személy szerint nekem sose jött be (ha jóban voltam a macskával, ha nem), esetleg valami olyan kaját, amit tuti szeret (lehet drágább cicanasi is) próbálj neki úgy odaadni, hogy először a kaja a cicához van közelebb, aztán egyre közelebb jössz, hogy végül a kezedből/kanálról egyen. (Arra figyelj, hogy azért ne szoktasd rá, mert ha megszoknak egy drága kaját, akkor lehet, hogy nem lesznek hajlandóak mást enni utána.)
2020. máj. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Próbáld meg,hogy közel mész hozzá,de csinálj úgy mintha nem érdekelne.Ha látyja,hogy nem akarod bántani csak úgy ott vagy,előbb-utóbb majd megnyugszik.Esetleg tegyél magad mellé valami kaját,ha nem a cicát figyeled,akkor valószínű,hogy odafog menni és eszik.A játék is jó ötlet,bár sztem azt jobb úgy,hogy téged ne lásson.Eleinte megfog ilyedni,hogy te vgay a játék másik felén,de majd megszokja.
2020. máj. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! :)
2020. máj. 16. 01:31
 8/13 anonim válasza:

Szia,

nekem is van egy kóbor macskám, nálam már szelíd és barátságos. Idegenekhez is bátran odamegy. Hogy jól érezze magát ajánlani tudom hogy próbálj egy macskatányérba májkrémet vagy sonkát rakni, a tányért hagyd a lehető legközelebb a rejtekénél. A mi macskánk jönn ha fütyülünk neki, probáld meg hátha a tiéd is ki jönn. Hogyha egyszer kijött probálj nagyon lassan közeledni felé és próbáld hívni ( de ne akkor mikor eszik).

2020. máj. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát ezzel csak az a gond, hogy csak akkor jön ki, ha mindenki alszik, vagy nen vagyunk itthon. Amúgy hiába hívogatom.
2020. máj. 18. 07:43
 10/13 anonim ***** válasza:

5 nap borzasztóan rövid idő.

Most új helyen van, idegenekkel. Te is meg lennèl ijedve.


Légy türelmes és megértő. Gyakran beszélj hozzá és mondogasd a nevét.

Ha nap közben és este kicsit ráérsz, ülj a búvóhelyèvel szembe, és csak figyeld. Meg fog szokni.


Ha úgy látod játékos, a szekrény előtt pálcát huzogathatsz, az nem olyan rossz.

2020. máj. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!