Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet ilyen módon cicákat...

Lehet ilyen módon cicákat menteni? Mi a véleményetek az egészről?

Figyelt kérdés
Az lenne a tervünk a barátommal és a két albérlőnkkel, hogy ingyen elvihető/ajándék kiscica hirdetésekből szerzünk be több cicát, 4-5 hónapos koruk körül ivartalaníttatjuk őket és meghirdetjük mi is. Az ivartalanítson túl bolhairtó, féreghajtó kezelést és egy alap kombinált oltást kapnának. A cél az lenne, hogy ne szaporodjanak tovább ezek a cicák, hogy annyival is kevesebb lenne a gazdára váró cicák száma. Ha nem viszik el őket kicsinek, akkor felnőttként is örökbe fogadhatóak vagy maradnak itt nálunk. Kinti-bentiek lennének, az udvar macskabiztossá tétele jelenleg folyamatban, ha kész, akkor kezdenénk neki.

#ivartalanítás #cicamentés #szaporodás megállítása
2020. máj. 17. 08:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Igen szerintem ez egy nagyon kedves szándék!
2020. máj. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Jó sokba fog kerülni, de jó ötlet.
2020. máj. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Szép gondolat, de így keresletet generáltok a nem kívánt szaporulat iránt, ami ösztönözheti azt, akitől elhoztátok a macskákat, hogy továbbra se foglalkozzon az ivartalanítással, mondván úgyis el tudja passzolni a kicsiket.
2020. máj. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon szép terv!

3/3 válaszolóra reagálva. Sokáig éltem falun, a legkevésbé sem azon alapszik a macskák szaporulata, hogy eltudják passzolni vagy sem. Rengeteg cicát mentettem az élve eltemetéstől, kidobástól.. Vagy egyszerűen hagyták őket és egy háznál lett 50 macska..

Nem ivartalanítják, sokak fejében ez sajnos még mindig nem létező opció, macskáknál pláne.

2020. máj. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Négyes válaszoló vagyok, az lemaradt, hogy városban is tapasztaltam hasonlót, kukába dobás stb.
2020. máj. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
#4: ebben igazad van, abból indultam ki, hogy normálisak az emberek... :)
2020. máj. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, mi is gondoltunk erre, de ahogy mondjátok, ha nem kell senkinek, csúnyább módon szabadulnak meg tőlük. És ha kidobják őket s még túl is élik odakint és senki ne fogja be őket, akkor ők is még tovább szaporodnak, ehelyett mi elhoznánk és ivartalanul már biztonságosabban élhetne(persze nem dobnánk ki utána őket).

Illetve vannak, akik ugyanúgy örökbe fogadnak ilyen hirdetésekből kiscicát, de nem ivartalanítja őket a gazdi, hanem hagyja azt az évi 1-2 alom kismacskát megszületni, elkiscicáznak, aztán ezekből lesznek a fentebb említett ingyen kiscica hirdetések és ez egy körforgás, egyre több lesz és ezt próbálnánk megakadályozni, vagyis legalább enyhíteni. Mert ha tegyük fel, mi egy évben 10 kismacskát elhozunk és ivartalanítva tovább adjuk(ami nagyon fájni fog, mert megszeretjük közben, de ez a cicák érdeke is, hogy tovább menthessük a többit), akkor se az a 10, se az ő további kölykeik már nem szaporodhatnak tovább, akiknek az életük egy kicseszett túlélőtábor lenne.

2020. máj. 17. 09:42
 8/11 anonim ***** válasza:
34%

Tulajdonképpen egy minimenhely lennétek. Így kéne csinálni mindenkinek! :)

Igazából nekem is ilyen terveim vannak a későbbiekben, ha lesz olyan állásom, hogy megtakarítások mellett még erre is futja majd.

2020. máj. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen! Végül is az, minimenhely:)

Hát mi 4-en spórolunk erre és dobáljuk össze a "fölösleget", ami kijön, már egy ideje, meg mindig lesz annyi, hogy gondoskodni tudjunk róluk:)

2020. máj. 17. 10:44
 10/11 anonim válasza:
Érdekelne miből állnátok a kiscicák ivartalanítását és oltásait, ami azért nem 10 forint. Ezt átgondoltátok? Szép ötlet, de az árnyoldalára is gondolni kell. De ha nektek erre bőven telik, akkor bocs, nem szóltam!
2020. máj. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!