Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi az értelme a szerződésnek?

Mi az értelme a szerződésnek?

Figyelt kérdés

Sok macskás hirdetésnél kikötik, hogy csak szerződéssel eladó a cica.


A szerződésben részletesen taglalják mennyit kell vele foglalkozni, milyen tápot vehet az új gazdi.

Ivartalanítási kötelezettség.

Benti tartás..


Ez mind szép és jó, de ki fogja ellenőrizni hogy betartják-e a szerződésben foglaltakat?

Mivel kötelezik rá, hogy betartsák?

Az új gazdi nyakára járnak?


2020. máj. 18. 10:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
29%

Igen, rendszeresen meglátogatnak és ha nem tartod be, 1xűen visszaveszik a jószágot ...

Ezért hoztam sintértelepről, fogadtam be utcáról kutyát, cicát, mert akkor tényleg az enyém az állat, nem csak "kölcsönzöm", hogy ha valami nem tetszik nekik, akkor kérik vissza ...

2020. máj. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%

Kapcsolattartás van.

A nyakamra nem járnak, de a régi ideiglenes gazdival (mentett cica) kapcsolatban állok, nagyon jól tudja, hogy bent tartom őket pl, mert kap képeket.

Az ivartalanitásról meg képek és műtéti papír kell.


Egyébként ennek inkább szűrő jellege van, aki vergődik, hogy úgyse fogom bent tartani, mint te, az nem fogja felszerelni macskahálókkal az ablakot, nem fog belemenni egy látogatásba, inkább duzzog egy sort és keres máshol macskát.

A gazdira váró cica így olyanhoz kerülhet, aki nem drámázik a szerződésen.

2020. máj. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
25%
Ilyenbe nem szabad belemenni...
2020. máj. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%

Egyébként tápot és foglalkozási időt nem szoktak a szerződésben előírni.


Benti tartás, ivart, évente oltások és féreghajtás, bolhátlanitás X idönként, komoly betegség és elhullás esetén jelzés annak, ahonnan hoztad, plusz nem ajándékozhatod el, ha valamiért nem akarod megtartani, nekik kell visszaadni (vagy ha találsz új gazdit, akkor is ők kötnek vele új szerződést).


Ez azért nem olyan vállalhatatlan szerintem.

2020. máj. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%
Az a baj a komolytalan, hanyag és csak egy ideig érdeklődő emberek ezen fognak vergődni. Így ki lehet szűrni azt, aki hosszútávon vagy már az elején nem úgy àll a cicához, ahogy kéne.
2020. máj. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
43%
Hát az egész úgy ahogy van vállalhatatlan.Mielőtt eladja tájékozódhat arról h hova vagy kihez kerül az állat,de utána semmi köze nincs hozzá és semmit sem köthet ki mivel akkor már nem az övé.Tényleg jól írta előbb valaki h ez olyan mint a kölcsönzés.jól nézne ki h veszek egy macskát és kapok mellé egy felügyelőtisztet is.Mellesleg jogilag egy ilyen szerződés nem állná meg a helyét...
2020. máj. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

"aki vergődik, hogy úgyse fogom bent tartani, mint te "


Nem látom hol a vergődés a kérdésemben. Csak érdeklődtem.

Amúgy benti ivartalanított macskám van, jól van tartva, oltásai, minden rendben vannak. Mellé akarnék társat majd a közel jövőben, de nem akarom a volt gazdival tartani a kapcsolatot, láthatást biztosítani stb. Max egyszer küldenék utána képet, pár sort, de annyi.

Ha már nálam van, legyen már az enyém.


A táp, játékidő dolgot egy fajtamentéses szerződésben láttam.


Köszi a válaszokat!

2020. máj. 18. 11:02
 8/24 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk valahol érthető, hogy ha valaki időt, energiát, pénzt beleöl egy állat mentésébe, nem fogja odaadni "azt csinál vele amit akar" módra olyannak, aki azt akarja, hogy miután megkapta "az övé legyen"

Fajtamentésnél meg főleg, mert sajnos sokaknak csak arra kell a fajtatiszta macska, hogy legyen mivel "villogni", de pénzt már nem akar/(tud?) rá szánni.

2020. máj. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld magad a tenyésztő helyébe aki imádja az állatait.

Szeretné hogy a macskái jó helyre kerüljenek. Ne szaporítsák őket vagy ne legyenek kóbor cicák.


(Az tény hogy a fajtamentések néha túlzásba viszik a dolgot.)


Annyi az elvárás többnyire hogy egy két képet kapjon meg egy kis szöveget, hogy él a cica még és jól van.

Nem kell ódákat zengeni hisz ha minden gazditól havonta kapna 2 oldalas regényeket sose jutna a végére. Csak vissza jelzést vár hogy jó helyen van a cica akit tenyésztett és egészséges.

Házhoz menni nem fog egyik tenyésztő se. Hisz ha mondjuk külföldre viszik többnyire a macskáit majd mind után bejárja a világot? Hagyjuk már...


Itt pont az a lényeg hogy kiszűrje az olyan gazdikat akik felelőtlenek.


Egy kis útmutatót kaphatsz a cica mellé. Pl. mit evett eddig mit szeret játszani. Nagyjából mennyi foglalkozást igényel vagy hogy úgy általában mi kell a cica tartáshoz. De szerződésbe nem fogják kötni ezeket a tenyésztők.


Úgy is kikérdez az elején. Kicsit megismerkedik veled, hogy alkalmasnak tart-e az adott fajtához és átmész-e a tenyésztő által felállított szűrön.

Szerintem ez teljesen korrekt hogy tudni szeretni milyen körülményeket tudsz biztosítani a cicának.

2020. máj. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező belinkelnéd nekem azt a szerződést, amiben kikötik a táplálást, foglalkozást?

Én is hallottam ilyesmiről. Hogy csak olyannak adnak állatot, aki szuperprémium tápot ad az állatnak meg mindig van otthon vele valaki, ilyenek. Most nem azért, de nekem az utcakutyám már attól is mérhetetlenül hálás, hogy megsimizem a buksiját kifele menet. Persze, megértem, hogy minél jobbat akarnak az állatoknak, de arany középútról hallottak már, azért na. Talán nem volna ennyi gazdátlan kutya, cica, ha megelégednének azzal, hogy szeretve vannak, fogllakozva velük, de nem kikötni, hogy napi 6 óra séta/játék vagy mittom. És normális ételt kap. Tehát nem moslékot meg tescos tápot, de mondjuk amikor elutasítottak, mert én szívesen főztem volna rendes húsokat,zöldségeket,tojást,halat a kutyámnak, majdnem dobtam egy hátast ..

2020. máj. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!