Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macska illene hozzánk...

Milyen macska illene hozzánk leginkább?

Figyelt kérdés
Emeleti lakásban élünk hárman, mind felnőttek. Nincs kutyánk, csak kisebb állataink (2 gekkó), sokat tartózkodunk itthon, vendégeket csak nagyon ritkán fogadunk, akkor is csak pár, nagyon közeli embert. Igazából ami nagyon fontos lenne számunkra, hogy ne egy brutálisan ijedős, félénk macskánk legyen, de azért ne is egy vadóc. Ezt leszámítva nyugodtan lehet energikus, játékos, legyen hangja, ne féljen hallatni sem, az sem baj, ha picit akaratos. Lesz rá időnk, mindhárman szeretnénk, tehát lesz vele törődve fizikailag és szellemileg is. Kifejezetten csak nagyon félőset és ténylegesen vadat nem szeretnénk. Milyen fajtájú és nemű lenne arra a garancia, hogy ezt a két tulajdonságot elkerüljük? Még idősebb kor sem kizáró ok.

2020. máj. 21. 16:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Menhely, nincsenek fajták ott csak bemész és aki megtetszik elhozod.

Ennél ragaszkodóbb macskád soha nem lesz.


Ha a menhely nem jöhet szóba egy fajta tiszta macska 200.000 forint körül van. (csak azért írom mert sokan nincsenek ezzel tisztában)


A cica neme mindegy mert érdemes ivartalanítani.

2020. máj. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Feltétlen ivartalanítva lesz, ez nem kérdés. Olvasgattam, de nagyon megoszlanak a vélemények, sokan a nőstényeket tartják szelídebbnek, én mondjuk ezt fordítva tapasztaltam, de valószínű a személyiség kérdése ez, semmint a neme.


A menhelyektől egyedül csak azért tartunk, hogy esetleg érhette a cicát valami olyan trauma korábban, amitől egész életre nagyon félős lesz mindenkitől. Amúgy nem ragaszkodunk konkrét fajtához (bár vannak szimpatikusabbak).

2020. máj. 21. 16:59
 3/13 anonim ***** válasza:
39%
A menhelyen a gondozók szívesen tájékoztatnak az egyes cicák jelleméről is. Egészen biztos, hogy nem mindegyikük félős. :)
2020. máj. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

Vannak menhelyek ahol a cicák "ömlesztve" vannak. Te oda bemehetsz és választhatsz.


Én egyébként mindig a legfélősebb cicát választottam. Úgy kellett becserkészni ahonnan hoztuk. 1 hét múlva meg már a takaróm alatt aludt. Idegenektől persze félt de rokonoktól, ismerősöktől nem.

Később póráz nélkül vihettük sétálni, mert jött utánunk. Mindenhova követett még volt mikor a fürdő vízbe is utánunk ugrott, persze meglepődött ő is meg mi is.


Az hogy régen rossz élménye volt az emberekkel nem jelenti azt hogy nem fog megszeretni titeket.


Vannak olyan cicák a menhelyen egyébként akik rögtön szaladnak a belépők elé és várják a simit.

2020. máj. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez nagyon aranyos történet, örülök, hogy ilyen sikeretek volt! :) Igazából csak az a paránk, hogy örökre olyan marad, és azt nem szeretnénk bevállalni, hogy évek alatt semmit se változzon a helyzet, sajnos van olyan macska, aki hosszú évek alatt nem engedett fel egy kicsit sem, ugyanolyan gyanakvó, bizalmatlan volt a gazdájával mint a legelején. Mi ezt szeretnénk kiküszöbölni, illetve a kezelhetetlen vadságot, bár az jóval ritkább jelenség. Ha biztos lenne, hogy pár hónap alatt felenged, akkor nem probléma. :)
2020. máj. 21. 17:35
 6/13 anonim ***** válasza:
7%
A viselkedés nem fajta kérdés, 8-12 hetesen bármilyen macska lutri, a neme sem határozza meg később; főleg, ha ivartalanított. Ha egy minimum 1-2 év körüli macskát választotok semmi később előjövő probléma nem lesz.
2020. máj. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, ezért sem zárkózunk el egy idősebb cicától (nyilván ne az utolsó óráiban legyen azért), de még egy esetleges hiányosságtól sem (végtaghiány, vagy bármi). Komolyan fontolóra vettem a menhely lehetőségét. :)
2020. máj. 21. 17:54
 8/13 anonim ***** válasza:
10%
Nekem a sziámi ugrott be. Beszédes, kíváncsi cicák.
2020. máj. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Na igen, a sziámi az tényleg szereti hallatni a hangját és imádja a simit. 😂 Nagyon jófej macskák ez tény.
2020. máj. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát! :) Nem tudom, ki pontozza le itt az embereket ész nélkül, mindenki válasza korret, tájékoztató jellegű volt.
2020. máj. 21. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!