Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tennétek? Vidéki családi...

Mit tennétek? Vidéki családi ház, kutya és egy lefialt macska.

Figyelt kérdés
Vettünk egy házat, amihez “járt” egy nőstény macska, aki vemhes. Van egy kutyánk, de a macska nem keresett máshol helyet, maradt a portán. Most lefialt és tanácstalanok vagyunk. Padláson vannak, csináltunk nekik meleg helyet, de amint később lejönnek onnan, találkoznak a kutyával, aki nem szereti a macskákat. Ha az anya macska marad a háznál, elvisszük ivartalanítani. De a kicsik? El se tudnak majd menni a kutya elől.. Mennyire gyakori hogy kismacskákat bevesznek menhelyek vagy visznek el ismerősök Facebookon? Ti mit tennétek? A természetre bíznàtok?

2020. máj. 22. 23:51
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Semmiképp nem bíznám a természetre, 2020-at írunk..

Ilyen esetben szerintem beveszi menhely őket vagy ideiglenes befogadó az anya macskával együtt. Csupán mondd el ezt az egészet nekik is, hogy az előző tulaj hagyta ott és ti nem tudtok mit csinálni a kutyátok miatt.

Vagy hirdesd így a facebookon, de ne várj addig, amíg elkezdenek kószálni a kicsik, ráaadásul az anya macska sincs biztonságban.

2020. máj. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Miért nem csinálsz zárt kifutót a cicáknak? Az nem kerül sokba - és ideiglenesen jó megoldás.


A "természet" alatt mit értesz? Hagynád, hogy széttépje a kutya?

Mert ebben az esetben undorító a gondolat...

2020. máj. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Most van a macskaellések időszaka, rengeteg a gazdit kereső kiscica. Menhelyek is inkább kutyát..de azért próbáld meg őket a facebook-on. Sok-sok fotó. Ha különleges színű a bundájuk, könnyebben elviszik őket.

De nem lesz egy egyszerű menet, pláne vidéken, ahol minden háznál akad macska.


Hány kicsi lett?

2020. máj. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
94%

A nem maradhatnak mindenképp elkell ajándékozni. Facebook-on is biztos vannak akik keresnek kismacskákat én onnan szereztem magamnak egeret a már meglévő mellé.

De ismerősöknek is be kell ajánlani.

2020. máj. 23. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Brigol20 ***** válasza:
53%
A korona vírus végett, most több ember keres kisállatot, főképp cicát vagy csak könnyebben rájuk lehet sózni, szerintem próbáld hirdetni őket az a legjobb megoldás és végső esetben próbáld a menhelyet, akkor amúgy is nagyobbak lesznek és hátha jobban befogadják őket, egyébként nincs valami előszoba vagy olyan helység, ahol ellennének vagy az udvaron egy kis fészer vagy nemtudom?!😏
2020. máj. 23. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Felénk kiírjuk a bolt meg a kocsma elé a hírdető táblára, hogy akinek kell, az ingyen vihet macskát, és elviszik. Amit meg nem, azt beveszi a volt TSZ telep, mert ott sok a rágcsáló és kell a macska.
2020. máj. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Én is az ajándékozáson gondolkodok. A természet megoldja részt úgy értettem, csak nem írtam le, hogy a kismacskák nem házban vannak, kitudja melyik erős, melyik éli túl stb.

Az anya macska megszokta már a kutyát, van külön útvonala, nem járkál a földön. A kutya meg kistestű, azaz kb 5 kilós épp. Nagyon kiváncsi jószág, de hogy mit csinálna a macskával, azt ugye nem tudjuk, mert ha meg is kergette, sose érte utol.

Ha jól olvasom 2 hónaposan lehet őket elválasztani, akörül megpróbálom meghirdetni őket. Hát sajnálom, mert amúgy gyönyörűek, de mi nem akartunk macskákat.. :(

2020. máj. 23. 08:19
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Az lenne a legnagyobb kcsögség, ha a "természetre hagynád".

Hirdesd meg őket jófogáson. Hozzám a szomszéd macsekja szokott lefialni, a kicsiket meghirdetem és eddig mindig elvitték őket 1-2 napon belül. Volt köztük nem túl szép is, de annak is lett gazdi.

Rakd fel facebookos helyi csoportokba is. Ne macskás csoportokba, mert ott tuti neked ugranak majd, osszák az észt rendesen.

2020. máj. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Brigol20 ***** válasza:
71%
Egy tipp: Szerintem hamarabb kezdd el hirdetni őket, hogy már meglegyen a gazdi, mivel általában nem rögtön jelentkeznek szerintem.🤷🏼‍♀️
2020. máj. 24. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!