Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden 8 hetes kora előtt...

Minden 8 hetes kora előtt elválasztott kiscicának lesz valami baja, akár testileg, akár mentálisan?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket, ami arra hívja fel az emberek figyelmét, hogy ne hozzuk el a kiscicákat 8-12 hetes koruk előtt az anyjuktól, mert mindenféle bajaik lehetnek és viselkedési zavarokkal fognak élni életük végéig. Nos, ez kőbevésett? Minden esetben lesz valami baja a korán elválasztott kiscicáknak? És akkor az utcára dobott 1-2-3-4 hetes picik? Senki ne fogadja be őket, mert betegek lesznek?

máj. 23. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Külföldön 12 hetes kor előtt tilos. Addig érkezik az anyja szocializálni, megnevelni, addigra választja el a szoptatástól és az a természetes ideje annak, hogy elváljanak egymástól. Akkor kezd az anyamacska kevesebb figyelmet fordítani a kölykeire. A korán elvett macska lesz randalírozó, nyávogós, idegbeteg, problámás, antiszociális, érzékeny bélflórájú stb.

Semmi értelme idehozni a kidobott kiscicákat, mert az merőben más eset. Azt befogni még mindig jobb, mint az utcán hagyni. Bár ha neked a két fenti kategória gey és ugyan az, akkor felelsleges minden más magyarázat is.

máj. 23. 09:24
 2/6 anonim ***** válasza:
Érdemes betartani. Egy pár hetes cicát nagyon nehéz életben tartani, éjjel-nappal foglalkoznod kell vele. Három óránként etetni éjszaka is! Simizni a pociját és a végbélnyílását, hogy tudjon kakilni stb. Hoztam el régebben ideiglenes gondozásba menhelyről pár hetes cicákat, de kudarcot vallottam. :-( Menhelyen még annyi idő sincs rájuk, ezért próbáltam meg. Hozzáértés nélkül nem tanácsolom, várd ki azt a minimum 8 hetet. Ha van anyukája aki még gondozza, ott van a legjobb helye, hogy aztán szép, egészséges cicád legyen. De még akkor is adj neki egy darabig anyatej pótlót.
máj. 23. 09:54
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak érdekelt, hogy ez olyan-e, mint a szaporítós fajtajellegű kutyák, hogy lutri, lehet lesz genetikai betegsége, lehet semmi. Vagy ez kőbe vésett, hogy a korán elválasztott cicakölykökkel mindenképp lesz valamiféle probléma.
máj. 23. 11:27
 4/6 anonim ***** válasza:
34%

Mentális probléma 80%-ban garantált.

Egyéb betegséget örökölhet is akár és többnyire öröklik is.

máj. 23. 11:28
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
6-7 hetesen hoztuk el a cicánkat anno, nem azért, mert így akartuk, hanem mert a tulaj szabadulni akart tőlük, ha mi nem visszük el, adja másnak, ő nem akarta tovabb tartani a piciket. Hát, igaz, amit az első ír. Borzalmas hónapok következtek. Amellett, hogy imádtuk őt, iszonyatosan rossz kiscica volt, mindenre IS mászott fel nekifutásból, randalírozott, vadászott a lakásban, velünk is nagyon durván játszott, tele voltunk karmolásokkal, mert nem tanulta meg, hogyan is kell ezt. Az ivartalanítástól vártuk a csodát 6 hónaposan, hát, nem változott semmi. Magától lett egyszercsak normális kb. 8-10 hónapos kora körül. Azóta már majdnem 6 éves, cuki, jófej cica, semmi további probléma nem volt vele, de az a több mint fél év az elején nem volt egyszerű.
máj. 23. 11:33
 6/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Az én cicám 13 hetes koráig maradt az anyjánál és 11 hetesen lett ivartalanítva. Egy nyikkja nem volt,mikor elhoztuk, az anyja már 3 napja nem is foglalkozott a kicsikkel. Nem tudom, mi az, hogy vernyog a macska, jelöl, borongat, kapar, szétszed, a függönyön ül, karmol, harap, fúj stb. Konkrétan azt csinálunk vele, amit akarunk. Imádja, ha a levegőbe dobáljuk, hasbafújjuk, bunyózunk vele. Iszonyat bújós és nyugodt kiscica, miközben pl a mászófáján eleven. A nyuszival nem szokattuk, csak összeengedtük-puszi, nyalifali első perctől. Az 5 éves kislányommal imádják egymást. Idegennelazonnal bújós. Na ezt nem fogja nekem egy idejekorán elhozott kiscica gazdija sem ugyan így elmondani. ÉS mielőtt az ivartalanításra ugrana valaki:külföldön ez a szokás, és így nem alakul ki rossz szokás, jelölés és semmiféle rossz hatással nincs a növekedésre. Az enyém pl műtét után már 2 órával a testvéreivel játszott.
máj. 23. 20:39

További kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!