Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elvinnéd a cicádat egy macskaj...

Elvinnéd a cicádat egy macskajátszóházba?

Figyelt kérdés
Ha nyílna egy ilyen te mennyit fizetnél? Milyennek képzeled el? Mit várnál el? pl hány macska lehet ott? Játszon valaki velük vagy hagyja őket?

2020. máj. 24. 20:50
1 2
 1/18 anonim válasza:
67%
5000Ft/nap szerintem reál. Legyen sok játék neki és nem baj ha van más cica is. Illetve az se ha játszanak néha velük.
2020. máj. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Egyet értek az elsővel. Csak anni hogy figyeljenek oda hogy a cicák ne szaporodjanak és ne lehessen tüzelő cicát odavinni
2020. máj. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Van cicám, de nem vinném el. AZért nem, mert csak benti cica, és szinte sokkot kap ha a komfortzónájából kirángatnám. Macskák amúgy sem szeretnek "utazgatni", a nap jelentős részét inkább alvással töltik ki. Az a macska amelyik szeret mászkálni, vagy kint macska lévén mozogni, azok sem szívesen mennek tovább a maguk által kijelölt zónájukon kívül.

A másik, hogy a macskák között sokkal erősebb a dominencia a másik macskával szemben. Ha nincs ivartalanítva akkor inkább durva cicaharc lesz a vége a játéknak.

Így biztos vagyok benne, hogy a macskajátszóház hamar csődbe menne.

2020. máj. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Én se vinném el, pláne több ismeretlen cica közé. Ha új cica jön a lakásba is kell pár nap, mire osszeszoknak, hát még ha több idegen macska közé kerülne be. Felesleges stressz forrás. A lehetséges betegségekről nem is beszélve, amit elkaphat a többiektől.
2020. máj. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem, azért mert a cicáim- kinti bentiek- védik a területüket. Addig oké hogy a macskáim ivartalanítottak, de ettől még verekednének ha idegen macskákkal összeeresztenék őket. Különben meg nem dobnék ki pénzt azért hogy sérülésveszélyes helyzetbe hozzam a macskáimat.
2020. máj. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek az előzővel, a legtöbb macska, főleg az egyedül tartottak nem kedvelik az idegen macskák társaságát, sőt, még az idegen macskaszagot sem. Még a kiscicák úgy-ahogy ellennének, de a felnőtt macskák nem éreznék jól magukat egy ilyen helyen.
2020. máj. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Biztos hogy nem vinném. Ha a macskák habitusára gondolok, akkor több olyan egyed van, ami nehezen szocializálódik más egyedekkel. Az összeszoktatás is egy nehéz procedúra két macska közt.

Ha lenne is csak ivartalanított macskákkal. De sajnos gondolni kell a macskák közti vírusokra is, élősködőkre. Azt mondanom se kell, hogy az oltások meg alap dolog lenne.

2020. máj. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Akik írták hogy más macska NE legyen! Azok ha csak a saját macskájuk lenne elvinné? Miket várnátok egy ilyen helytől?
2020. máj. 24. 21:21
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Akkor se vinném. Ha a macskám új helyre kerül 2-3 napig bizalmatlan azon a helyen és félénk, bújdosik.


Otthon is tud játszani és többnyire én játszok vele, nem egyedül van

2020. máj. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

ma 21:03 vagyok


Mint írtam van macskám. Csak benti brit shorthair ivartalanított fiú. 6 éves.

Én éppen most agyalok, hogy miképpen oldjam meg a cicám helyzetét ha mi 2-3 hétre el akarnánk menni nyaralni. De eddig még nem találtam megoldást rá-

Már az kisebb sokkot jelent neki, hogy elvisszük a fél órányira található állatorvoshoz kocsival. Már az sem tetszik neki, ha az egyik családtag hetekig nincs otthon. Ezért nem vinném el idegen helyre, mert mint írtam a cicák nem szívesen hagyják el a komfortzónájukat. Az idegen hely mindig sokkolja őket, még úgyis, hogy a gazdijuk ott van velük.

2020. máj. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!