Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem értem a féreghajtó adagolá...

Nem értem a féreghajtó adagolását! Felet vagy negyedet kéne adnom?

Figyelt kérdés

A kölyök 1 kiló sincs. A féreghajtó neve: Aniprantel. A doki azt mondta negyedet adjak. Itthon rákerestem a gyógyszerre, az adagolás azt írta, 2 kilóig felet adjak. Miközben 4 kilóra van egy tabletta. A doki utasítását látom jónak, de az gyártó csak jobban tudja.

Szóval felet vagy negyedet kéne adnom?



2020. máj. 25. 15:53
A kérdező szavazást indított:
4 kilóra egy tabi, azaz minden kilóra negyedet kell számolni
Mindig tartsd be az adagolást, amit a gyógyszer gyártója ír!
13 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvosra hallgass,a gyógyszer tájékoztató csak egy általános leírás. Az emberi gyógyszeren is rajta van,hogy az orvos utasításai szerint.
2020. máj. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, szerintem is neki van igaza, csak nem mertem felhívni őt, milyen dolog kétségbe vonni egy orvost.
2020. máj. 25. 15:59
 3/7 A kérdező kommentje:
És ha majd másfél kiló lesz, ott hogy számoljam? Vagy amint túllépi az egész kilókat már kaphatja a következő adagot?
2020. máj. 26. 09:29
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Első vagyok.Nyugodtan hívd fel máskor ha elbizonytalanodsz,nem hinném hogy zokon venné. A lényeg hogy jól add be, különben vagy nem lesz hatása vagy ha többet adsz azzal kárt is okozhatsz. :)
2020. máj. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1 kiló felett már felet adhatsz.Nekem mikor 4 és fél kiló volt akkor már az 5 kilós adagot kapta. Amikor 5 kiló 30 deka akkor már a 6 kilósnak valót. A doki azt mondta így biztosan elég lesz,mert 5 kiló fölött egy max 5 kilóig ható tabletta már kevés lehet.

De 1 kiló alatt még olyan pici,hogy sok a 2 kilósnak való tabletta adag.

2020. máj. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, kb fél kiló, 6 hetes. Én is soknak gondoltam. Köszönöm a válaszokat.
2020. máj. 26. 10:36
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pont tegnap vettem a féreghajtót, az állatpatikában azt mondták, hogy a 4 kilós cicámnak 1 db-ot kell adni. Februárban is 1 db-ot adott be neki az orvos, mikor varrat szedésen voltunk.
2020. máj. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!