Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon sürgős!!! Ezek az...

Nagyon sürgős!!! Ezek az ellés jelei lehetnek?

Figyelt kérdés

1. nem hagyom szegény macskámat elleni folyamatosan, kidobott cica volt az utcáról fogadtuk be


Szóval találtunk egy cicát, én azt hittem 3 hónapos, állatorvos szerint 5-6. Kezdett dagadni a pocija eleinte azt hittem hogy csak azért hogy kap rendesen enni, mert 3 hete olxan volt mint aki bármelyik pillanatban éhen hal.


Egyre inkább aggasztott, hogy nehogy vemhes legyen így bejelentettem az állatorvoshoz ivartalanításra de ma megéreztem hogy "valakik" rugdosnak a hasában (nincs nagy hasa olyan mintha csak nagyon beevett volna), a cicije megduzzadt, bolyong a házban, mindenhov bebújik. A puncija felett körbe meg van duzzadva.

Ivartalanításra kövi hét csütörtökön megy egy hét múlva. Lehetséges hogy megellik addig? Nem vagyok állatkínzó, én nem venném el a kölykeit de felnevelni nem tudjuk őket mert így is ő az ötödik cicánk.


Összegzés képpen eddig nem tudtam hogy vemhes...


Mi az a péra? az ami neki megduzzadt? közel az ellés?



2020. máj. 28. 19:47
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
69%

A péra az a punci, igen.


Esélyes, hogy elleni készül. Tegyél ki neki egy dobozt, béleld ki puha rongyokkal - nem kell szépekkel, de tiszta legyen -, aztán a természet jó esetben majd megoldja. (Általában nem szokott gond lenni a macskák ellésével)


A kiscicáknak meg majd keresel szerető gazdikat :-)

2020. máj. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%

A péra az a "puncija", igen.

Ha már duzzadt a cicije, és megváltozott a viselkedése, helyet keres, akkor elkéstél az ivartalanítással valószínűleg.

Készíts neki helyet egy nyugis sarokban, ahol megfialhat.

2020. máj. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
igazából nem a puncija van meduzzadva hanem körülötte, inkább felette. Meg a farkát igy folyamatosan mozgatja, "kígyózik vele"
2020. máj. 28. 20:14
 4/50 A kérdező kommentje:
aggódok mert most gyógyszeres kezelés alatt áll, iszonyatosan hörög a tüdeje, ezért macskanáthára kapott gyógyszert....
2020. máj. 28. 20:18
 5/50 anonim ***** válasza:
100%
Orvos mikor látta? Mert ha mostanában voltál vele ott a macskanáthával, az orvos biztosan áttapogatta vizsgálat közben a hasát is, és szólt volna, ha a macska vemhes. És nem ad időpontot ivartalanításra.
2020. máj. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy bevadult nagyon, 15-én voltunk vele orvosnál. konkrétan olyannyira bevadult, hogy engem véresre karmolt meg meg is harapott. Berakták egy ketrecbe, akkor azt mondta hogy nem lehet vemhes mert nagyon fiatal kb 5 hónapos. Jgy is azt mondta hogy csak kövi hónapban lene aktuális az ivartalanítás. amugy olyan pró hogy én 3 hónaposnak néztem.. amikor rátaláltunk csont és bőr volt
2020. máj. 28. 20:32
 7/50 A kérdező kommentje:
nagyon kicsi, a többi macskánknak kb harmada
2020. máj. 28. 20:33
 8/50 anonim ***** válasza:
17%

ha 5 hónapos csak, akkor még tuti nem is ivarzott.


ne aggódjál annyit

2020. máj. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:

Kinti macskák simán 4 hónaposan is ivarérettek lehetnek már! Szóval valóban lehet vemhes.

Ha valóban érzed hogy mozognak a hasában akkor biztos, hogy az.

És igen, ezek ellés jelei.

Nem kezdett még elleni?

2020. máj. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:
nem, eszik játszik, viszont mindenáron ki akar jutni a házból
2020. máj. 28. 21:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!