Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a pici cica baja?...

Mi lehet a pici cica baja? Mit tehetünk? Kétségbe vagyunk esve!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Csak hogy ne a szaporítós és felelőtlen állattartós válaszok jöjjenek, a sztorink: lovardában 2 már rég ivartalanított nőstény cicánk mellé kb 1,5 hónapja egy harmadik társult, befogadtuk, de már pocakos volt, így született 4 kiscica, akiket megtartunk, és anyuval együtt visszük majd ivartalanítani, amint aktuális lesz.


2 hete születtek a picik, eddig semmi gond nem volt, az egyik kisebb volt, mint a többi, de ugyanúgy időben nyíltak a szemei, elkezdett járkálni, már játszanak is egymással. Egészen ma reggelig. Ez a pici ugyanis ma reggel teljesen külön volt a többitől, le van gyengülve, csak feküdt. Még korábban felkészültünk, vettünk tápszert (én régebben már neveltem fel egy kiscicát kézben, akit kidobva találtam, így tudom, hogy kell tápszerezni), ma reggel be is vetettük, pici adaggal megetettük, volt pisi, minden rendben, de a pici csak van. Állatorvossal beszéltünk (az egy szemmel, akit szombaton el tudtunk érni), azt mondta, fölösleges vizsgálni, ha gyenge, el fog hullani. Persze ezen mi kiakadtunk, nem akarjuk, most próbáljuk sűrűn kis adagokban etetni, hátha erőre kap.

Amit még ma tapasztaltunk nála, ahogy visszatettük, ült és remegett, billegett, nem tudjuk, hogy mert le van gyengülve vagy esetleg valami idegrendszeri dolog lehet. A bőrét, amennyire tudtuk, próbáltuk vizsgálni, hogy nincs-e kiszáradva, de nem tünik annak. A pocakja nagy, nincs lefogyva, bár nem tudom, hogy nincs e puffadva, mert elég feszes neki, de a többieké is.


Egy teljesen elzárt szobában vannak egyébként, szóval biztos, hogy se mérgezés, semmi ilyen szóba sem jöhet, a mama sem megy ki. Sem stressz sem egyéb baleset nem érhette. A mama eléggé összezuhant a picik után, és nem igazán szedte össze magát az elmúlt 2 hétben, ezért is gondoltuk, hogy talán a tápszer segít a picin. A másik 3 gyönyörűen fejlődik, erős, nagy cicák.


Tapasztalt már valaki ilyent? Létezik, hogy 2 hetes korában derül ki, hogy valami miatt életképtelen? Mit tehetünk még? Nem szeretnénk elveszíteni!


Köszönöm a válaszokat előre is!



2020. máj. 30. 11:20
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%

Szia!

Igen, mi is így jártunk egy fél éve kB... Elvittük a cicust állatorvoshoz, ott megvizsgálta, valami hab féleséget tett a szájába injekciót is adott neki azt mondta jobban lesz, másnapra jobban is lett, evett meg minden, de sajnos kezdődött előlről a gyengeség... Nem sikerült meggyógyítani.. 😐

Mondjuk lehet a te cicáddal nem ez van hanem teljesen más és ő meggyógyul idővel😊 legyetek mellette igyon, egyen, mást nem tudom hogy tudtok-e tenni🤔

2020. máj. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi cicánk egyik kölyke 2 hetesen halt meg. Sajnos ez ilyen. Próbáljátok tápszerezni 2-3 óránként és reménykedjetek. Sajnos tényleg mást nem lehet csinálni egy ilyen picicke cicával. Mielött bárki nekem ugrana az én cicám már ivartalanítva van.
2020. máj. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyuka volt vizsgálva vemhesen az ellés előtt? Férgesség, szűrhető betegségek, satöbbi?

Mert simán lehet, hogy anyukától kaptak valamit, azért gyenge az is, és a kölyköt legkisebbként jobban megviseli, mint a tesókat.

2020. máj. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
az allatok nem ugy mukodnek mint az emberek. ez a cica gyengebb volt a tobbieknel, ok kiszoritottak, o meg "elfogadta" a sorsat. ez van, te is max elfogadni tudod. ha o nem akar elni, akkor nem fog, akarhany allatorvoshoz viszed el
2020. máj. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Egyelőre annyira picik, hogy csak ciciznek, így tápszert tudunk csak adni neki. Tápszert is most úgy kevertem ki, hogy kevesebb port bele, ne legyen olyan erős, ha tényleg nem evett, nehogy sok legyen hirtelen a pocijának. Sajnos itt még nem találtunk dokit, aki elérhető most, de rajta vagyunk.
2020. máj. 30. 11:34
 6/16 A kérdező kommentje:
Féreghajtót kapott a mama, de mivel már nagy pocis volt, abból is úgy kellett válogatni, hogy a magzatokat ne bántsa. Más vizsgálata nem volt, oltásokat azt mondta a doki, ilyen állapotban már nem adja be neki, majd ha meglettek a picik és nem szopiznak. Meg akkor lesz esedékes neki a műtét is.
2020. máj. 30. 11:37
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Azt olvastam a fenti linken, hogy a kölykök 8-9%-a 8 hetes kora előtt meghal, a halálozás az 1. héten a legesélyesebb.

Figyel rá az anyja legalább egy keveset a megzuhanás után?

Milyen tápszert kap: cukor és taurin van benne? Testhője milyen? Hát a szívverés?

Vizsgáljatok meg ezeket ( a testvéreiket használjátok referenviának) közben próbáljatok elérni egy másik állatorvost.

2020. máj. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A mama "nagyon rossz anyuka", enni ad nekik, de semmit nem foglalkozik amúgy a picikkel, simán otthagyja őket, az sem érdekelte, hogy sírnak, ezzel a picivel nem igen foglalkozik, a tápszert nyalogatta le a pofájáról és otthagyta. Szívverése és légzése kb ugyanaz, mint a többieké, testhőt nem nagyon tudunk mérni, de "fogásra" az is olyan, mint a többieké. A tápszer pedig RC tápszer, doki ajánlotta még korábban, ez az:


[link]


2 mini adagot, 3 ml-t belenyomtunk már, de semmi változás egyelőre.

2020. máj. 30. 11:45
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Létezik, hogy 2 hetes korában derül ki, hogy valami miatt életképtelen."

Létezik

2020. máj. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Nem kell erre ennyire rástresszelni. Ez csak a természetes szelekció. Ha kiskutyák születnek is sokszor 1-2 elhullik. Malacoknál is van bizonyos szelekció ha sok születik.

A kotlós kikölt 10 csirket abbol jó ha 6 megéli a felnőtt kort (nálunk).

Ezt igy kell elfogadni, lehet ha felnőlne szenvede beteges lenne nektek meg nagy pluszköltséget is jelentene.

2020. máj. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!