Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet megnyugtatni egy...

Hogyan lehet megnyugtatni egy maine coon cicát? Milyen bevált eszközöket tudtok javasolni erre a célra?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja volt egy kellemetlen élménye az állatorvosnál, ahol gyakorlatilag olyan idegállapotba került(nem az orvos hibájából), hogy tekintet nélkül mindenkit karmolt/harapott. Nehezen sikerült visszahelyezni a hordozóba szállításhoz. Attól tartok, hogy ezt a kellemetlen élményt nem felejtette el , most pedig eljött a kötelező védőoltás ideje. Félek hogyan fog viselkedni. Borzasztóan erős(10 kg-os), gyakorlatilag erőszakkal semmit nem lehet nála elérni.

2020. jún. 1. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Feliway Classic Spray esetleg. Ez direkt utazáshoz van. 🙂
2020. jún. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hallottam róla. Köszönöm, meg fogom próbálni!
2020. jún. 1. 12:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Van egy nyugtató paszta is, nem tudom mi a neve, zöld vagy kék színű. Állatorvostól lehet kérni, nyálkahártyán szívódik fel, fecskendőben adták tű nélkül, és az ínyére kellett nyomni, otthon. Olyan lesz tőle a macska mintha be lenne tépve, pl repülőn utazáshoz szoktak ilyet adni. 2-3-4-5 óra a hatóideje, mennyiségtől függően, és fél óra mire elkezd hatni.

Nálam viszont bevált a "semmi baj", ha ezt mondom a cicámnak akkor megnyugszik, kisebbfajta csoda, tudom, de teljesen jól működik.

Olyankor mindentől függetlenül elernyed a kezemben :) Esetleg próbáld megtanítani neki te is, hátha.

2020. jún. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Megpróbálom a spray-t és a nyugtatást. Valóban az sokkal többet ér, mint bármilyen szer. Az én cicám pont egy ilyen nyugtató szerű injekció hatására vadult meg. Nála fordítva működött: ahogy kezdett hatni az injekció és az állat érezte, hogy valami rendellenes történik vele- úgy lett egyre agresszívabb ,vadabb- mintha a saját tehetetlenségét kompenzálta volna vele. Viszont én időközben kitaláltam azt, hogy ez alkalommal házhoz hívom az állatorvost. Jövőre pedig remélhetőleg ,,elfelejti,, az állatorvosi rendelő jellegzetes illatát-ami előidézheti a rossz emlékeit.

Köszönöm a tanácsokat!

2020. jún. 4. 07:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen valószínű megijedt attól amit érzett, szegénykém :) Olyan kis lükék. De te jó gazdi vagy, sok örömet kívánok nektek! :) És a házhoz hívás nagyon jó ötlet!
2020. jún. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2020. jún. 4. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!