Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák emlékeznek vajon a...

A macskák emlékeznek vajon a kiskorúkra? Én 8 hetesen mentettem az enyémet és azóta is iszonyat hálás.

Figyelt kérdés
2020. jún. 3. 06:55
 1/4 anonim válasza:
100%
Ha jól tudom nincsen olyan emlékezetük, mint az embereknek, ugyanis nem tudnak absztrakt módon gondolkodni. Azonban az adott helyzetekhez kapcsolódóan tanulhatnak dolgokat, pl.: tudja, hogy te gondoskodol róla, de ha nem vagy mellette, nem kezd el gondolkodni azon, hogy hol lehetsz, mennyire szeret stb. Attól még kifejezheti a ragaszkodását, amikor megjössz.
2020. jún. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondol vissza nosztalgikusan, mint mi :D


De emlékszik arra, hogy te tetted jobbá az életét :)

2020. jún. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem emlékszik dolgokra, csak másképp. Például tájékozódni jól tud, emlékszik hol lakik, hogy talál haza, ki vagy te, de ezek a mindennapos életéhez kötődnek vagy olyan veszélyforrásokat kerül ki, amiket korábban már tapasztalt, hogy rossz.

Én macskám például beleesett kölyökként egy hordó vízbe, azóta is halálosan retteg attól, hogy elmerüljön bármiben, rendesen bepánikol, nem is lehet fürdetni, maximum vizes törölközővel lemosni. Azt megengedi, de semmilyen folyó vagy álló víz közelébe nem hajlandó menni és ha odavinnéd, elkezdene pánikolva zihálni. Meg például emlékszik honnan szeded ki az ételt, és ha éhes, nem a tálnál toporog, hanem a szekrénynél, ahol az étel van.

2020. jún. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban ragaszkodik az a macska aki kiskora óta együtt van a gazdájával mint egy fél, 1 évesen örökbe fogadott.
2020. jún. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!