Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bántalmazott macskának hatásos...

Bántalmazott macskának hatásos a Feliway?

Figyelt kérdés

Nos néhány napja szedtük össze. Nem kifejezetten agresszív cica, inkább félős, hirtelen mozdulatok, hangok stb. Illetve nem tudom miért ha felvesszük morog és fúj. Van egy másik macskánk őt ok nélkül támadja szóval most elkülönítve élnek. Feltételezem nem volt valami jó tapasztalata az emberekkel (és macskákkal?)...


A hajlandóság meg van benne hogy közeledjen és nyíljon felénk, már nem egész nap a sarokban gubbaszt, kézből is elfogadja az ételt és tűri a simogatást, a fülénél még kifejezetten szereti is. Illetve mi is próbálunk alkalmazkodni hogy kiegyensúlyozott lehessen de ez egy hosszú folyamat.


Feljött hogy akkor kipróbálhatnánk ezt a cuccot, elvileg olyan macskaferomon van benne amitől megnyugszanak. Nem várok csodát és nem várom el hogy hiper szuper szociális nagyon kedves, bátor és nagyon érdeklődő macska legyen, csupán szeretném ha normális életet tudna élni és nem rettegne mindentől.



2020. jún. 5. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Hasonló macskát fogadtam örökbe 3 hónapja. Nem Feliway-t rendeltem neki, hanem Beaphart, hasonlóak. Eddig nem vált be. Már az ivartalanításon is túl vagyok vele, de a helyzet változatlan. Új cicám is van mellé, de nem fogadja el egyelőre.
2020. jún. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A macska különleges állat, olyan tekintetben hogy nehezen barátkozik. Idő kell neki. Persze nem mindegyik..Főleg ha bántalmazták! A szoktatási módszer jó, előbb utóbb megszokja... adni kell neki időt..
2020. jún. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne vedd meg ezeket a mesterséges macskanyugtató készülékeket, nem lehet tudni, hogy valójában mit tartalmaznak.

Szeresd a cicát, és foglalkozz vele, amennyit csak tudsz!

2020. jún. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Inkább még hagyd, hogy magától közeledjen, amikor enni adsz akkor simizd meg, mondd esetleg hogy jó étvágyat, így a simogatást és a hangodat is gyorsan összeköti egy pozitív élménnyel. Szépen halad ez ahogy írtad :) Összeszokáshoz jó lehet ha a két macsek cuccait cserélgeted, játékokat, takarókat, fekhelyeket, hogy szokják egymás szagát. Az új jövevénynek még mindent szoknia kell, és a macskák nem is szeretik a változást, szóval mindig időt kell adni nekik. Szerintem nyugodtan próbáld ki a feliway-t, nincs tapasztalatom vele, de jó véleménnyel vannak róla, baj nem lehet belőle.

Eltelt már egy hét mióta kiírtad a kérdésed, mi a helyzet azóta? Hogy vagytok? :)

2020. jún. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!