Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit kell takarítani egy...

Mennyit kell takarítani egy benti macska miatt?

Figyelt kérdés

Állítólag non-stop büdös a lakás tőle,előfordul hogy károkat okoznak,vagy nem megfelelő helyre ürítenek,a szőr hullás folyamatos stb.

Tehát kérdésem mennyivel nehezíti meg egy macska a rend és tisztaság fenntartását.



2020. jún. 9. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szilikátos alom, zárt wc. Az én orrom elég érzékeny, de max. az alom takarításánál érzem a szagokat. Ha normálisan vannak tartva a cicák, és takarítod az almot nincs büdös. Porszívózni nyílván kell. Kb. 5 percet vesz el mindennap az életemből.
2020. jún. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Károkat sem okoznak ha veszel egy kaparófát. Nekem még nem tett tönkre semmit a cica a lakásomban. És soha nem ürített még a wc kívül máshová.
2020. jún. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Naponta 3szor kiszedem amit kell, nincs zárt wc mégsincs szag, pedig ketten vannak. Sajnos nekünk mindent kaparnak a kaparófán kívül, pedig 3 fajta is van, bosszantó, de így sem mondanám nagy kárnak amit okoznak.
2020. jún. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kiszedem naponta 2-3 szor a kakit. Naponta 1 porszìvózás. Néha véletlenül kirugja az almot akkor esetleg ott felporszívózod. Fésülni kell kevesebb lesz a lehullot ször. Kárt nem csinált még. Kaparó fa van azt használja. Nincs büdös. Esetleg akkor van egy kis szag ha már nagyon cserélni kell az almot mert nagyon pisis.
2020. jún. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Büdös nincs tőle, ha az almot tisztán tartod. Nagyon ritka, ha máshova ürít, ennek oka általában betegség, vagy az, hogy nincs tisztán tartva az alom. A macskák nagyon tiszta állatok.

Szőrrel viszont minden tele lesz, igen. Gyakori takarítás, porszívózás.

Károkat okozhat, pl. összekarmolhat bútorokat, leverhet tárgyakat.

2020. jún. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én reggel-este kiszedem az almot. Mivel az ajtós alomtálcába nem mennek be (inkább mellészarnak), ìgy nálam rendszeresen kihordják az almot a lábukon. Azt összesöpröm.


A szőr viszont a takarítás ellenére mindenhol ott van. Fésülöm őket, de...semmi látszata.


Károkat nálam kiskorukban okoztak amikor vicces volt felugrálni a függönyre meg a polcokra, ez szerencsére elmúlt. A kaparófát használják mindketten.

2020. jún. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy mennyit takarítást, ezentúl mindig veled lesz bárhová mész.


Ja az alap az alomtakaritas, meg ilyenek, büdös nem lesz.


Egyszer kétszer mellé mennek,

Ezt azt leloknek, de majd meglátod az nem számít,amikor majd radnez, a hatalmas szemeivel.


A szőrrel lesz probléma.

Amikor mindent kitakarototal, atmostal, azt hiszed nincs rajtad macska szőr, de van.

Majd kivuszed az autóba is.

Ahhh.


Olyan színű macskad legyen amilyen színű ruhád van legtöbb.

2020. jún. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Zárt alom nem büdös, ahogy az ivartalanított macskának sincs szaga. A szőr tényleg eléggé ott van, én naponta szoktam porszívózni.
2020. jún. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálam egyáltalán nincs büdös, ezt mások mondják, nem én, hogy milyen fura, hogy nálam nincs macskaszag. Szerintem ha rendszeresen takarítod az almot (1-2 naponta muszáj lesz legalább) akkor nem lesz büdös.


A szőr más kérdés, ha macskád lesz, szőrös lesz minden, édesmindegy mennyit fésülöd. Ha ettől előre irtózol, ne vállalj macskát, max kopasz cicát. Én fésülöm, porszívózok minden nap, de így is mindenhol ott van a szőre. Egyébként gondolom gáznak hangzik, de idővel annyira megszokod, hogy fel se tűnik.


Enyém nem rombolós típus, néhány fonott kosarat kapirgált, de többnyire csak a kaparófát szokta, sima bútort nem. Lehet vágni a karma végét, akkor kevésbé okoz károkat. Meg egyszer lelökött egy poharat és összetört. De ennyi.

2020. jún. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nem takarítok -általában- többet, pedig látom, hogy kéne. Hetente 1-2-szer, többre nincs se időm, se kedvem.

A fekete ruhákat különben se szerettem, és azon látszik legjobban a szőr.


Ez van, valamit valamiért. Azt idegen tudná megmondani, hogy van-e nálunk "macskaszag", én nem érzem.

De másoknál érzem a kutyaszagot, cigarettát is, még ha nem is dohányoznak bent soha, akkor is, és a kölniszagot is.


A mi cicáink is használják a kaparókat, örömmel.

2020. jún. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!