Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adott egy négy hónapos kandúr...

Adott egy négy hónapos kandúr cica,ivartalaníttassam vagy ne?

Figyelt kérdés
Véleményt kérnék pro és kontra mert komoly fejtörést okoz a kérdés.A cica életrevaló,röptében kapja el a legyet stb.A szívem azt súgja ne műttessem meg,az eszem azt hogy igen,megelőzve a csavargást.Van jogom megfosztani egy élőlényt az ivarától?Nem hiszem,de nagyon bizonytalan vagyok.3 napja engedtem ki először a természetes életterébe azaz az udvarra,mivel nem vagyok börtönőr.Az ivartalanítás viszont feladta a leckét,erkölcsi aggályaim vannak.Félek megváltozna utàna,mindkét oldalról megkaptam már hogy kínzom az állatot egyik részről azért mert kinti benti cica,a másiktól pedig mert egyáltalán eszembe jutott az ivartalanítás,ami ugye elég drasztikus és visszavonhatatlan beavatkozás.

2020. jún. 10. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítsd, kérlek.

Rengeteg fajta daganat, szövődmény, betegség elől megóvhatod.


Nem fog 10-20 alom kiscicát nemzeni.


Az ivartalanított macskák sokkal több évet megélnek.


Sokkal nyugodtabbak az ivartalanított macskák.


Nem kerül verekedésekbe, más lánycica miatt.


(Neki ez nem élvezet, mint az embernek. Neki ez ösztön).

2020. jún. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
1.vagyok. Dokival konzultálj, hogy vállalja e a 4 hós kandúr ivartalanítását. Általában 5-6 hós korukban szokták a cicákat ivartalanítani.
2020. jún. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem ivartalaníttatod, 2 éven belül nem lesz macskád. Az szerinted felelős állattartás?
2020. jún. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem értem, mi fejtörés van ezen.

Szeretnéd tenyészteni? Ha nem, akkor evidens hogy ivartalanítani érdemes. Ha szerinted ez állatkínzás, akkor kérlek inkább ne tarts igazi állatot, vannak aranyos plüssök is és azokhoz nem kell felelősnek lenni.

2020. jún. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Húú, hát ha nem akarsz majd egy folyton tépett fülű, sebekkel teli cicát, akkor vidd el az állatorvoshoz, kérlek

És ha nem akarod megutáltatni magadat a szomszédokkal az ablakuk alatt bagzó macskáktól, akkor is...

2020. jún. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,nyilván nem szeretnék rosszat a cicának,illetve úgy érzem igazatok van.Erről viszont sajnos nem lesz egyszerű meggyőzni a környezetemet.
2020. jún. 10. 18:19
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Kicsit sokkol a kerdesed.

Persze, ivartalanittatnod KELL! A kornyezetednek megmutathatsz ezer meg egy forrast, allatorvos velemenyet is kikerheted, mind ezt fogja mondani.


Mas orszagokban mar kotelezove tettek a kinti macskak ivartalanitasat.

2020. jún. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is egy gyönyörű macskám van, anyukám mondta, milyen jó lenne, ha tovább örökítené, meg hadd élje ki magát.

De meggyőztem a verekedések, ezáltal betegségek elkerülése végett, plusz a csavargás során autó, méreg, dühös szomszédok, állatkínzók, bármibe belefuthat, és inkább védem meg őt, hogy mindig ilyen gyönyörű maradhasson, minthogy belehaljon abba, hogy még több lehessen belőle.

2020. jún. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ivarosság mellett nem szól semmilyen érv, a cicák a párzáshoz nem kapcsolnak olyan "érzelmeket", mint a férfiasság, szex öröme, apaság, stb. Ha a cicádat "udvarlás" közben baleset érné, megsérülne, halálos fertőzést szedne össze, vagy később heredaganata alakulna ki, nem lennének erkölcsi aggályaid? Na és a kiscicák sorsával kapcsolatban, akiket "csinálna" a környékbeli kóbor (és kijárós-ivaros) nőstény cicáknak? Ehhez képest az ivartalanítás egy gyors rutinműtét, kandúr cicák esetében főleg, a cicának is jobb, és a gazdinak/környezetének is. Ha szereted és a legjobbat akarod a cicusodnak, akkor ivartalanítod. Hosszabb, egészségesebb élete lesz tőle.
2020. jún. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha fél éves korában vagy picivel előtte ivartalanítod akkor gyerek természet marad, nem tudja miről marad le, mert még nem indulnak be úgy a hormonok, semmilyen szexuális ösztön nem lesz benne, barátságos, nyugodt és játékos cica marad. Rosszabb ha már érezte a párzási ingert és utána van ivartalanítva, akkor már tudja hogy valami "el lett tőle véve", de akkor is jobb így. Egyébként ez egy kis műtét, annak sem nevezném igazából, nem varrják, kb 10-15 perc az egész. Nagyobb sokk az orvos meg a rendelő/műtő, mint maga a beavatkozás, nálam az egyik megsértődött de hamar túltette magát rajta, a másik olyan volt mintha mi se történt volna, egyből utána már játszott, evett, ment a dolgára. És valóban sok betegségtől is megóvod ezáltal.
2020. jún. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!