Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megy a kiscica hasa vagy csak...

Megy a kiscica hasa vagy csak szimplán hígabb a széklete?

Figyelt kérdés
7 hetes cicáim vannak. Anyatejet gyakran esznek illetve konzervet, kevés száraztápot,tésztát, mindenfélét amit szeretnek, de tejet nem. Rizst szoktam nekik adni. Mostanában az egyiknek mintha menne a hasa. De kb napi 1x. Amikor megy akár az ember akár az állat hasa, azért az naponta többször történik. Nem lehet hogy csak szimplán hígabb a széklete? Nagyon jókedvű, egész nap játszik. Illetve hogyan tudnám rávenni hogy jobban egye a rizst, mert ő pont nem szereti annyira.

2020. jún. 11. 12:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Most olvastam egy olyat hogy kaphat natúr joghurtot. Ez valóban így van vagy tévesen kaptam az infót?
2020. jún. 11. 12:57
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor a kiscicák még nagyon érzékenyek. Tavaly, amikor nekem lett cicám, ő kiette már a szánkból a kaját, így az első héten sikeresen ment a hasa a baracktól.

Szerintem az lenne a legjobb, ha eg-két féle ennivalót kapna, hiszen nagyon picike.

Mi úgy csináljuk egészen kiskora óta, hogy reggeltől estig tápot kap, majd este egy kevés konzervet.

Tulajdonképpen szerintem mivel anyatejet is kap, szerintem túl sok folyékonyat fogyaszt, ami hígabbá teszi a székletét. Lehetseges, hogy erzekenyebb a tobbi cicadnal, vagy szimplan több folyekonyat eszik.

Kiscica táptól és kiscica konzervtől biztos nem lesz baja.

Egyébként mi eleve vizet adunk neki, mert úgy tudom, hogy nem kaphat tejet. Nem tudom ez mekkora tévhit, de elvileg nem tesz neki jót a tej. ( bár errol mindenki maskepp velekezik) viszont a mondanivalom elso fele realis indok.

2020. jún. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. A konzervvel is csínnyán bánok mert azt mondták hogy az a zselatinos cucc ami benne van nem tesz jót a pocijának. A száraz tápot hogy tudnám kicsit puhítani?
2020. jún. 11. 13:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A konzerv hasmenést okozhat. Ne adj nekik ennyi mindent. Főleg tésztát és rizst ne, semmi szükségük rá. Anyatej + kölyök táp. Ennyi. Később adhatsz mást is, de még túl érzékenyek hozzá és ha ennyire szétszórtan etetsz, egy nagyobb hasmenés is száradást és halált okozhat.
2020. jún. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha kis szemu kolyokcicanak valo tapot adsz, akkor nem kell rajta puhitani.

Akkor megint higabb lesz az allaga..

inkabb hagyd az eredeti formajaban. Csak kis szemut vegyel. (1.valaszado)

2020. jún. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem adok nekik ennyi mindent. Nem napi rendszerességgel eszik, csak ritkán.
2020. jún. 11. 14:45
 7/10 A kérdező kommentje:
Rizst a hasmenésre javasolták.
2020. jún. 11. 14:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy napi vagy nem napi szinten adod. A lényeg, hogy sok mindent kapnak és az nem jó! Nem szabad így etetni. Csak jó minőségű tápot adj, semmi mást. Napi 1x híg széklet nem hasmenés, nem kell hasfogó praktika. Azért kell kizárólag táp, hogy ne okozz hasmenést, ne egyenek semmi olyat, ami gondod okozhat. Bármi újat vezetsz be, az kiszáradásos hasmenést okozhat ekkora macskáknak. Csak tápot adj még.
2020. jún. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2020. jún. 11. 16:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Tésztát és rizst tényleg ne adj nekik, ezek embernek való ennivalók, főleg ahogy mi elkészítjük őket. Ahogy írták fentebb, kölyöknek való jó minőségű táp elegendő és az anyatej. Sok mindent nem jó ha megesznek, mert nem tudod a végén, hogy mi okozza a hasmenést.


Hasmenésre egyébként elég jó a Royal Canine Gastro Intestinal tápja, készül már kiscicáknak való formában is. Állatorvosoknál, állatpatikákban lehet kapni.

2020. jún. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!