Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Dorombolás közben "pürrög,...

Dorombolás közben "pürrög, prüttyög", a kölyökmacska. Mit próbál kifejezni?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 8 hetes kiscicánk, még talán 2 hetes sem volt, amikor mentettünk, éppen kinyílt a szeme.

Cumisüvegen nevelkedett, a húgommal felváltva etettük, utána masszíroztuk a pociját, pisi-kaki miatt, mert még az sem ment egyedül neki.

Mára önálló, szobatiszta.


Rendszeresen csinálja azt, hogy mikor hazaérünk, akkor bújik, szó szerint simogatja az arcunkat, puszikkal halmoz el minket, és dorombolás közben érdekes, magasabb frekvenciájú hangokat is képez, mi pürrögésnek hívjuk. Közben forgolódik, dörgölőzik, dobálja magát, szeretés van. Ezt kb. 15-20 percig képes egyhuzamban, megállás nélkül csinálni, majd kidől és elalszik vagy a hízelgés átcsap játékba.


Nekem úgy tűnik, mintha beszélgetni próbálna, elmondani mi történt vele napközben, mintha nem is cica lenne :)


Párom szerint örül, de én még ilyen hangot macskától nem hallottam, pedig van rajta kívül 3 cicánk, tehát megfelelően szocializálódik az övéi között, viszont ő az egyedüli, aki kézről nevelkedett.


Nekem megfordult a fejemben, hogy talán a húgomat és engem tekint az anyjának, végülis mi "szoptattuk". Ez elképzelhető?



2020. jún. 11. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
2020. jún. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Beszélget.


Raknal fel róla képet?

2020. jún. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
78%
Nekem is csinálta ezt a cicám de mikor ivartalanítottuk nagyjából elmúlt. Még mindig beszédes, de már csak úgy hébe-hóba nyávog dorombolás közben. Lehet, hogy csak beszélgetni akar, de ez nem betegség.😀
2020. jún. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, ilyesmi, szaggatott hangot ad ki, csak ugye kölyök formában, kicsit magasabb, vékonyabb hangon :) Ez lesz az
2020. jún. 11. 19:58
 5/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk mi is folyamatosan kommunikálunk vele, beszélünk hozzá különböző hangszíneken. Amíg cuclizott, addig folyamatosan nyávogott, de ahogy cseperedik már nem nyávog annyit, sőt, mintha céltidatosan kommunikálna. Nem nyávog tipikusan a kajáért, ahogy a nagyok.
2020. jún. 11. 20:02
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Ohh majd fog.

Annyira édesek

2020. jún. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

Két féle prüttyögés van:


-szociális. A macska az emberi beszédet imitálva igyekszik veletek kommunikálni. Kölyök cicák szoktak a mamájukkal egymásra csipogni, ez az anyu hol vagy. Aztán felnőtt macskák egymás közt nem jellemzően, de emberre viszont igen. Kb szia vegyél észre.


-frusztrált kattogás. Hoszú, ritmusos hang, pl mikor nézi az ablakból a madarakat. Ez a levadásznám, de nem tudom.

2020. jún. 12. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
Beszélget, boldog.
2020. jún. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!