Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Félek a macskámtól?!

Félek a macskámtól?!

Figyelt kérdés

Tegnap kiszaladt az erkélyre, elkapott és a nyakánál folytogatott egy galambot. Szerencsére sikerült rászólni, hogy engedje el. 5 másodperc volt az egész. Azóta eltelt 27 óra, és furán viselkedik. Nyugtalan, fel alá járkál, nem tudom megsimogatni, megharap, ki akar menni a házból, a lábamat vadássza, meglepően éhes és egy kicsit forrónak érzem a nyelvét. (Mikor harap)

Emiatt pedig félek aludni, hátha nekem támad.

Lehet csak én reagálom túl. De arra gondoltam, hogy elkaphatott valamit a galambtól. Lehet erről szó? Vagy 5 mp alatt nem valószínű?

Csak felpörgött tőle?

Nagyon köszönöm annak aki kommentet is ír!



2020. jún. 12. 22:28
A kérdező szavazást indított:
Lehetséges, hogy elkapott valamit
Kicsit felpörgött/beindultak az ösztönei
33 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%

Eszedbe ne jusson dokihoz vinni, hátha véletlenül kiderül...


(De, vidd el. Anno egy hülye nem értette a szarkazmust)

2020. jún. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Most jöttek elő ezek a tulajdonságok 1 órája. És a mi állatorvosunk is csak 20:00-ig van nyitva. Nem volt lehetőségem elvinni. Ha holnap ugyanez lesz akkor viszem.
2020. jún. 12. 22:37
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem hiszem hogy elkapott valamit

Altalaban a betegseg nem okoz ilyen "tuneteket". Hanem pont inkabb kedvetlen lesz az allat es sokat alszik.

2020. jún. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Veszett semmiképpen nem lehet ugye?
2020. jún. 12. 22:46
 5/18 anonim válasza:
58%

Lehet hogy túlreagálod(egy picit így úgy tűnik, de persze nem vagyok ott hogy lássam is a helyzetet).

Viszont ezek alapján arra gondolnék, hogy felpörgött a galambfogástól, hogyha lakásban tartjátok, tehát alapból benti cica, akkor néha jobban ki kell élnie az ösztöneit. Nálunk is "rájön az ötperc" a macskákra csak ők levezetik a réten, vagy fognak egeret (attól mindig nagyon beindulnak, össze-vissza dobálják), szóval mi nem mindig látjuk, de ha neked lakásban van akkor jobban szem előtt is van ezért jobban feltűnik hogy milyen kerge. Persze ha reggel is ilyen, akkor dokibácsi, de szerintem ne aggódj.

2020. jún. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Most téged akar kivégezni.
2020. jún. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves 5.!

6... hát remélem nem.

2020. jún. 12. 22:49
 8/18 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
87%

Nyugodtan aludj. Ha félsz tőle, zárd be egy másik szobába addig.

De amúgy megölni nem tud. Vagyis de, de arra azért felkelnél. Ha meg elkezdi rágcsálni a lábadat, nyugodtan lökd le az ágyról. :)) Ő jobban meg fog ijedni.

2020. jún. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj tőle.


1. Ártani nem tud neked.

2. Semmi baja.


Az adrenalin dolgozik benne a vadászat miatt. Anyámnak van egy 8 kg-os kandúr macskája, egyszer ugyanígy láttam vadászni. Esküszöm megijedtem tőle. Tiszta üvegesek voltak a szemei, látszott, hogy valami fura köd van az agyán. Pont olyan volt, mint az oroszlánok mikor vadásznak. De ez teljesen normális. Titeket nem fog bántani, majd lehiggad.

2020. jún. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A veszettség a Rabies lyssa nevű vírus okozta zoonotikus neuroinvazív fertőző betegség, ami agy- és gerincvelőgyulladást okoz emlősökben. (Forrás:Wikipédia) tehát a madártól nem lehet veszett tekintve hogy az nem emlős.
2020. jún. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!