Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik olyan,hogy antibiotiku...

Létezik olyan,hogy antibiotikum után lesz beteg a cica?

Figyelt kérdés

8éves cicám van,egy éve van nálunk,már akkor is néha folyt az orra,de mindig elmúlt. Egy hete viszont nagyon rosszul lett,nem evett semmit,alapjáraton se képes semmit sem enni a csirkehuson kívül,képes éheztetni magát. Elvittem orvoshoz,azt mondta a doki,hogy tele van a bele anyaggal,ezért nem eszik.(kakilni is nagyon ritkán kakil)

Adott neki szurikat, bélmozgatót,étvágyfokozót,gyulladáscsökkentőt,infúzión volt kicsit,meg irt fel antibiotikumot neki,mellé fecskendőben folyadék alapú gyógyszert is,ezekből egyet-egyet,reggel este adok neki.Két napja van ezen a kúrán,de tegnap vettem észre,hogy nagyon folyik az orra és prüszköl,anyám vette észre tegnap este,hogy állandóan nyalja az orrát,meg dörzsöli. Kicsit szörcsög,de ez mindig is volt neki,úgy került hozzánk. Tegnap előtt cica Béres cseppet vettem neki, szőroldó pasztát,meg vitaminos ropogtatósakat,sajnos nem eszi meg ezeket se,pasztát néha. Most ilyen liquid csirkés tasakos snacken él,ha olyan a kedve akkor csirke husin.

Orvosnak mondtam,hogy nincs meg az éves oltása, de nem adott be neki semmit.

El fogom vinni másik orvoshoz,aki a rokonomék cicáját helyre hozta és meg fogja kapni az oltást.

Szerintetek lehet ez a gyógyszer mellék hatása? Kicsit gyanús,hogy közvetlen a gyógyszer mellett lett ilyen.



2020. jún. 13. 09:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Amúgy iszik,a vizébe szoktam rakni pár csepp Béres cseppet,de csak annyi vizet öntök ki neki amennyit megiszik egy nap. Hányni nem hányt mostanában..
2020. jún. 13. 09:41
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj,hát az antibiotikumok képesek az immunrendszert gyengíteni,mivel az emésztőrendszerben élő hasznos baktériumokat is elpusztítják.De,hogy a macskádnál ez konkrétan mitől van....ha csak két napja van a kúrán?
2020. jún. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Olyan hirtelen jeletkezett neki ez az orrfolyás dolog(most hosszú ideig nem is volt neki) :( orvos meg nem mondott semmit a hasára sem,hogy mitől dugulhatott el neki a bele.
2020. jún. 13. 12:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Na, mi van a cicával???
2020. jún. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elvittuk masik orvoshoz aki adott neki masfele gyogyszereket,sokkal jobban van,mar eszik is es olyan mint regen 😊
2020. jún. 23. 05:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!