Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen szállítót vegyek...

Milyen szállítót vegyek nagytestű cicának hosszútávú útra?

Figyelt kérdés

Main Coon keverék a cica 4kg, de legalább 6 lesz, azt mondta a doki, lehet, hogy 8-10 is 2 éven belül plusz ha elhízik..

Messze laknak a rokonok, így vonatozunk/buszozunk, szívesen járunk kirándulni is. Ha elfárad az erdő közepén és nyűgösködik, mindenre megijed vagy mindenhová be akar bújni, akkor cipelnem kell egy darabon. Jelenleg kutyáknak való erősített kemény doboza van, de már alig fér bele hasalni és ezt a fülénél fogva nagyon rossz órákig vinni, az alap súlya is sok!


Milyen vállra vehető táska/hátizsák lehet jó ötlet? Kinek milyen van?

Hátizsákokat nagyon kicsiket láttam, egy L-esnek mondott 27x27x43 méretűbe nem szívesen hajtogatnám az elnyúlva 85cm testhosszú macskát 3-5 órára, lehet hogy ez pl. 120ra módosul mire megnő! Ülve legyen mondjuk a fele, tehát fel se tud kényelmesen egyenesedni.. úgy nem vihetem!

Vannak sporttáska kivitelűek hasalni, de azok oldalt nem zártak, mind hálós. -20 fokban is utazhatunk vagy nagy szélben, jó lenne olyan, amit lehet zártabbra csinálni!

És igen. Mindezt nem 50 ezerért lenne jó beszerezni! :(



2020. jún. 13. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Bocs, de nem értem; túrázni akarsz vinni egy macskát??

Akármilyen nagy is, mégsem kutya, nem hinném, hogy élvezné.

2020. jún. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Nagy ritkán van olyan macska, aki élvezi a kirándulást vagy az úszást is akár, és kb követeli, de nagyon kevés ilyen van. Ha tényleg élvezi csak akkor vidd magaddal, mert amúgy nekik ez iszonyú stressz is lehet.

Láttam hátizsákot macskának, kemény műanyag, van belőle jó nagy is, ilyen: [link]

Esetleg készíthetsz is egy ilyesmi hordozót.

2020. jún. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elém áll kérdőn, ha megyek valahová és szomorú, ha nem jöhet! Ha leteszem a dobozát, magától ül bele, nem sír benne, nem kaparászik, nem idegeskedik. Nem vinném, ha nem lenne ilyen aranyos, jókedvű! Nyávog nekem és szinte mutogatja a már ismerős részeket felemelt farkincával szaladva. Lassan megyünk, nem nyúzom, nem időre megyünk, mert mindent meg kell alaposan szaglászni oda-vissza, benézni a lyukakba, csinos bokrok alá, felülni pár percre egy faágra.. Viszünk kaját, vizet, nasit, de a Duna finomabb. :D Nem emberek közé viszem, nincs kutya max. néha. Ha pl. hirtelen felszáll egy fácán, galambok csapkodva elszállnak, közel fordul a parkolóban kocsi attól megijed és bújik, olyankor egy darabon beülhet a dobozba,, mert az biztonságot nyújt és nem a mellkasomba kapaszkodik az összes körmével... Ha elsőre túl sokáig vagyunk kint idegen helyen, akkor félősebb kezd lenni, így vinnem kell pl. visszafelé egy darabon.


Sajnos pont az ilyen gagyi táskák miatt írtam ki a kérdést! Köszönöm a tippet, de én valami masszív és átgondolt megoldást keresek, ami elbír egy nagy cicát! Csak gondolj bele, hogy tűző napon milyen jó lehet egy ilyenben utazni a buszon ablak mellett..

2020. jún. 13. 23:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy neked macskád van?? :)
2020. jún. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Ezt mint ötlet mutattam, azért is írtam, hogy készíthetsz ilyesmit. Lehet csak én vagyok ilyen, de tuti inkább megcsinálnám, nem egyet, hanem téli nyári verziót. Nem hiszem, hogy van erre a célra hordozó, legalábbis sosem láttam igazán alkalmasat :/

Viszont elég vagány cicád van :)

(2-es voltam)

2020. jún. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jó neked, hogy szabász-varrónő vagy! Azért egy egyszerűbb dolgot megvarrok, de egy táska megvarrása nem könnyű! Főleg ezekből a különböző anyagokból úgy, hogy formatartó legyen és teljesen burkolva legyenek a varrások, hogy ne szedje szét! :) Ezeket géppel csinálják vagy olyanok, akik tudják mit hogy kell!
2020. jún. 14. 10:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Értem, nos, nem vagyok varrónő, csak nagyon kreatív. Egy jó alapot pl simán át tudok alakítani, de nem vitázom, úgy látom nem megy át mit próbálok mondani... Na mindegy, sok sikert kívánok azért!
2020. jún. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudom vállon vihetőt írtál, de hátha tetszik.( Ja és sajnos 40 ezer, de nagy, így main coon-nak is kényelmes

[link]

2022. márc. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!