Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a gond a cicàmmal?...

Mi lehet a gond a cicàmmal? Mitől hànyt?

Figyelt kérdés

1 éves, ivartalan kandúr.Jó minőségű szàraztàpot eszik, amit imàd, de ő egyébként mindent, nagyon jó étvágyú cica, néha màr túlságosan is, folyton enne..

Ma reggel megkapta a napi adagjàt, aztán voltunk kint sétàlni, de ott maximum füvet evett, illetve még szöcskével làttam őt jàtszani, azt hiszem, azt is megette. Kapott később màsodszorra enni, de azt nem is vettem észre, hogy meghagyta, ami nàla sosem fordul elő. Majd ezután nem sokkal hànyt, nem is keveset, ilyen teljesen folyékonyat, szóval nem megemésztetlenül volt benne az étel. Ahogyan takarítottam, làttam egy pici papírgalacsint, de nem tudom, hogy az màr eleve ott lehetett-e a földön, mert belőle kiindulva előfordulhat, hogy lenyelte, mivel iszonyat rossz cica, olyan mint egy, kutyus, mindent megràg, el visz a szàjàban, és néha sajnos le is nyeli, nagyon kell rà ezért figyelnem, pl. a szívószàljaimat lopkodja sokszor.Pàr napja a fürdőruhàm magdzagjàból evett meg vmennyit, de utàna nem volt gond, kakilt, nem volt semmi a vàltozàs a székletében, és ma reggel is.A hànyàs óta nem kér enni, nem eszi meg a szàrazat, nedvesből evett kicsit, úgy tűnt abból enne többet is, csak gondoltam, ilyenkor inkàbb a szàraz lenne a gyomorkímélőbb..Azóta sajnot még egyszer hànyt egy picit, de még a nedves előtt. Most nem merek neki adni nagyon kajàt, nehogy megint behànyjon...

Egyébként,.ő még sose hànyt, biztosan valami lehet a gyomràval.

A kedve jó, jàtékos.

Előre is köszi!


2020. jún. 13. 23:58
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy szőroldó pasztàt kap, szóval nem hiszem, hogy az lenne a gond, sőt, nem tudom, attól nem hànyhat-e esetleg, mert az idősebb cicàm is azt kapja, és olyankor mintha amiatt ő is, ilyen folyósabbat hànyna. (Ő alapból is szokott néha hànyni, mert nem ràgja meg az ételt.)
2020. jún. 14. 00:02
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy füvet evett, jelezte hogy valami nincs rendben! :)

Általában füvekkel helyre rakják magukat a cicák, csak engedd ki :)

Persze nem árt ha orvos is látja :)

2020. jún. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd az evést, inkább a folyadékbevitelre figyelj. Elcsaphatta a gyomrát valamivel, esetleg fűevés miatt, de ha amúgy játékos és jókedvű, és holnap eszik (bár szerintem meg a nedveset kapja inkább, mint a szárazat most), akkor ok. Ha nem, akkor irány a doki inkább.
2020. jún. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Tessék itt a cikk a fűről!


"Ne essünk kétségbe, a macska nem azért kezd el füvet enni, mert nem megfelelő mennyiségű, esetleg kellemetlen ízű konzervvel kínáltuk. A dolog leginkább az emésztéssel áll kapcsolatban, tehát ne ijedjünk meg, ha cicánk hányni kezd a fű rágcsálása után. Ez egy természetes folyamat.


Mivel a macskák húsevők, ezért nincsenek olyan enzimjeik, amelyek a növények lebontásában szerepet játszanának. Ez persze nem jelenti azt, hogy a minitigris szeret hányni. Sokkal inkább a megkönnyebbülés érzete, amelyért füvet eszik, hiszen nem csak a fű távozik olyankor a gyomrából, hanem minden más anyag is, melyet előtte elfogyasztott, de nem tudott megemészteni. Gondoljunk csak bele. Ha például a macska megeszi a zsákmányát, akkor minden egyes, nem feltétlen ehető részét is elfogyasztja, például a szőrt, a csontokat, a tollakat, stb."


[link]

2020. jún. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igen, tudom, hogy azt azért szoktàk enni, ő àltalàban mindig eszik egy keveset, ha kimegyünk, amikor nem volt így làthatóbban rosszul, akkor is. Mmint, amikor nem hànyt.

Köszönöm, vàrok akkor még a dokival, még adok addig neki nedveset.

Igen, én is arra gondoltam, hogy elcsapta vmivel a gyomràt.

2020. jún. 14. 00:21
 6/15 A kérdező kommentje:
Újra hànyt, egy hatalmas adag barna levet...:( Mi lehet ez?
2020. jún. 14. 00:49
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy otthon valamelyik növényt megrágta? Ha igen, akkor mindenképp csekkold, hogy esetleg nem mérgező-e.
2020. jún. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem, nincsen növényünk a hàzban.

Kezdek picit megijedni...

:(Olvastam, hogy lehet epe miatt is(?) Hozok be neki füvet, hàtha segít, vagy.mit adhatnék még neki? Előre is köszi.

2020. jún. 14. 01:08
 9/15 anonim ***** válasza:
48%
Ügyeletre bevinni sürgősen! Kell hogy legyen a környéken!
2020. jún. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem kéri a füvet... Egyet bevett a szàjàba, ràgcsàlta picit, de kiköpte..
2020. jún. 14. 01:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!