Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi grammot ehet egy...

Mennyi grammot ehet egy nyolchetes macsek?

Figyelt kérdés

Mindenhol kerestem és a testvérem is, de sehol sem találtam.

3 hét múlva fog megérkezni a kiscica, már mindent megvettünk neki, ami szükséges, de nem tudom, hogy naponta hány grammot adhatok a cicának. Annyit tudok, hogy konzervet adhatok neki meg tápot beáztatva. A kérdésem az lenne, hogy napi hány grammot ehet és miből (táp vagy konzerv)? Valamint ezt hogyan tudom felosztani? Napi háromszor vagy négyszer? Reggel, délben, este? Esetleg tehetek ki neki rágcsálnivalót estére a száraztápból?


Ebben szeretném a segítségeteket kérni.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



#etetés #kölyök macska #adag #mennyiség #Nyolchetes macsek #Táp és konzerv
2020. jún. 14. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:

én azt csinálnám, hogy tennék ki neki szárazat, amit ropogtathat álló nap kedvére. (keveset) a konzervből pedig reggel-délbe-este. hamar megtapasztalod, hogy mennyit eszik. ha még éhes, adhatsz neki egy kicsit. ha túltöltötted a tányérját és már nem kéri, vedd el tőle, majd megkapja a következő étkezéshez.

a macskák ritkán zabálják túl magukat, engedd, hogy az ösztönös éhségérzését saját maga szabályozza

2020. jún. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt a kaját add neki, amit most is kap. A macskák annyit esznek, amennyivel jól laknak. Tehát hagyhatod kint előtte egész nap a tápot. Kölyök macska napi akár 8-10 alkalommal is ehet. 8 hetesnek már nem kell a tápot áztatni.
2020. jún. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is 8 hetes körüli elvileg(találtam), de még nem tudja megenni a szárazat, beáztatva meg nem kéri, szóval szaftosat adok még csak. Ő 4 óránként eszik úgy 30-40 grammot. Alutasakost, alutálkást, konzervet is kap, mindegyikből többfélét, több ízt, hogy ne szokjon rá egyfélére, mert annak sosincs jó vége. Mindenből a junior/kitten változatot vegyed!
2020. jún. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!! Nagyon sokat segítettetek!!!
2020. jún. 14. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!