Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a cicámnak?

Mi lehet a baja a cicámnak?

Figyelt kérdés
10 éves a lány "kiscicám", aki benti, de ki szoktuk engedni naponta futkározni a kertbe. Ivartalanított, jól van tartva, csillog a szőre. Egyik napról a másikra nem evett semmit, először azt hittük, hogy csak szimplán nem éhes. De aztán vettük észre, hogy enné ő, de valamiért max nyalogatja az ételt, meg amit megeszik azt is inkább kiköpi. Az első napokban hányt is, azóta ez megszűnt. Viszont kissé bágyadtnak tűnik, eszi a követ a macskaalomból (megnéztem, nem mérgezi vele magát), és olyan helyekre megy, ahol még nagyon nem volt, még a macskahordozóba is belefekszik. Holnap visszük orvoshoz, de így előre valamit tudtok mondani, hogy milyen problémája lehet neki?

2020. jún. 14. 17:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, azt kihagytam, hogy gyakran rázza a fejét
2020. jún. 14. 17:34
 2/11 A kérdező kommentje:
És nyalja a száját sokszor. Ne haragudjatok, hogy ennyit írtam csak félek
2020. jún. 14. 17:35
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán fogfájás. Az logikus lenne.
2020. jún. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon jó kérdés, csak reménykedek nem valami mérget evett.

Szájába benéztetek? Esetleg nem-e ott van gubanc.

Bár ha hányt is..

2020. jún. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első gondolatom a fogfájás/ínygyulladás volt, de nem tudom hogy akkor miért eszi az almot. Nem lehet esetleg hogy felzaklatta valami mostanában? A miénk akkor fordult teljesen magába, bújt olyan helyre ahova addig sose, nem evett és hányt amikor ideiglenesen az udvarunkba került egy kutya. Hiába hogy elválasztotta őket a fal, mégis sokkolta mert addig nem volt kutya a közelében. Más tippem így hirtelen nincs és biztosat csak a doki fog mondani, de én erre asszociáltam hirtelenjében. Drukkolok hogy ne legyen komoly baja.
2020. jún. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Igen, a fogával régebben volt probléma, a nagyja már kihullott régen, 1 van elől, talán van hátul is. FOR nevű betegsége volt régebben, lehet kiújult.

4: nem hiszem hogy mérget evett volna, mert végig a kertünkben volt és mi nem mérgezünk semmit. A panaszok előtti este jött át papa permetezni, de az addigra csak nem mérgez, pláne hogy nem is rágta meg a levelét annak meg semmi, csak mellette ment el.

5: Most nem rég, már 3 hete vannak kisbabáink az egyik kinti cicától, de nem hinném hogy ez lenne a baj, mert akkor hamarabb produkált volna

2020. jún. 14. 17:56
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A permettől simán lehet! Ezt dokinak is mond. Elég ha egy fűszál a szájába kerül. Az viszont veszélyes is lehet.
2020. jún. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7-es: Igen, legelt arrafele egy kicsit, remélem ha ez a baja akkor nem nagy dózisú amit megevett
2020. jún. 14. 18:02
 9/11 A kérdező kommentje:
De a permetezés este 5 körül volt, a sétáltatás másnap délben, még így is lehetséges?
2020. jún. 14. 18:04
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ráfújja a szél a fűre és annyi. Mérgezés. Remélem túléli a dolgot, de drága lecke volt. Permetezés után nem engedjük ki! Várni pár napot, ha nem esik eső átlocsolni a kertet hogy lemossa a vegyszert.
2020. jún. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!