Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4 napja lett ivartalanítva a...

4 napja lett ivartalanítva a cicám. Kinti cica, mindig is elmászkált. Most hogy ivartalanítva van ez változik majd, vagy ilyen marad?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy régebben ugyan annyit volt itthon mint amennyit elment, viszont most jobban elmászkál és arra lennék kiváncsi ez miért van. Most szüksége lenne az ételre is és félek hogy valami baja lesz. Ráadásul már 1 napja nem jött haza, amit volt hogy régen is csinált, de aggódom hogy most nem fog hazajönni.
2020. jún. 16. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

4 napja lett ivartalanítva és te kiengedted??

Legalább a seb gyógyulásáig bent kellett volna tartani...

Most vagy haza megy vagy nem, vagy elfertőzödik a sebe és elpusztul vagy nem.

2020. jún. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanításnak nem 4 nap múlva lesz hatása. Több hónap mire kiürülnek a hormonok, és minden cicára másképpen hat. Az én kandúrom 6 hete van ivartalanítva, de annyi a változás egyelőre, hogy mâr nem jelölget a lakásban. És valóban nem kellett volna kiengedned ilyen hamar. Most tényleg imádkozhatsz, hogy vajon hazamegy-e még valaha. "Boldog" kinti élet.... Ja, nem.
2020. jún. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Szia, szerintem egy kicsit jó lenne ha nem engednéd ki. Legalább amíg a seb begyógyul. A gyógyulásig nem igen fog mászkálni, és te is észreveszed majd, hogy a mozgása nehézkes. Segíts neki egy kicsit pihenni. Ha viszont már begyógyult a seb, minden visszatér a régi kerékvágásba, újra a te eleven cicád lesz. :)
2020. jún. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
3. Pont ez az, hogy kiengedte és eltünt...
2020. jún. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De most úgy őszintén mit csináljak vele ha nem akar bent maradni. Ismétlem, kinti macska, nem benti. Akárhova rakom bent nem tud megmaradni, kapar állandóan és ha kimegy valaki egyből kirohan. Egyik nap kicsit meg tudott bent maradni, addig evett meg pihengetett, aztán újra ki akart menni.
2020. jún. 16. 10:14
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Tartsd bent ember! Mi az hogy mit csinálj??

Ha a gyereked ki akar menni egy műtét után ugrálni meg játszani kiengeded csak mert nincs kedve bent maradni?

Most vagy túl éli vagy nem!

Ha már egyszer te kiengedted ne itt sírjál, hogy jaj mi lesz vele, előtte kellett volna gondolkodni...

2020. jún. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj de hogy beszélsz velem? Én teljesen normálisan kiírok egy kérdést hogy kapjak rá választ és visszakapom a lebaszásokat. Lehet nem kellett volna ki engedni, de nem tudod hogy milyen helyzetben vagyok. Nem tudod a többi körülményt mert nem írtam le. A másik meg hogy ne hasonlíts egy embert egy állathoz. Azért mégis két külön dolog a kettő.
2020. jún. 16. 11:25
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy rokonomnak a kinti-benti cicáját 4 éve ivartalanították.

Még mindig eljárkál otthonról, csak nem olyan messzire/hosszú időre. Nem verekedik más macskákkal se már. Kellett legalább fél év a változáshoz.


Jobb lett volna ha seb gyógyulásig bent tartod, de ez van.

2020. jún. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Mint már írták, nem kellett volna kiengedni, de már mindegy.

Ezenkívül lehet macskabiztos kerítést is csinálni, hogy a telekről ne tudjon kimenni (amire egyébként a törvény is kötelez).

A hormonok csak hetek múlva csökkennek a szervezetében, most még ő nem érzi az ivartalanítás hatását. A műtét miatt viszont gyengült az immunrendszere, sebe van, tehát nagyobb veszélyben van, mint ezelőtt. Vagy hazamegy, vagy nem, nem tudsz mit tenni most már.

2020. jún. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

Körülmények ide vagy oda, én nem tudom megérteni, hogy hogyan lehet úgy állatot tartani, hogy vannak olyan pillanatok vagy órák amikor nem tudom mi van vele, hol van... Annyi veszély van, autók, másik macska, kutya, patkányméreg... Oké, az állat nem ember, ennek ellenére én pont úgy aggódom és féltem a macskáim, mintha a gyerekeim lennének, mert felelősséggel tartozom értük, a jólétükért, a boldogságukért, ha már kikiáltottam sajátomnak. A macska kíváncsi természet, de azt szokja meg amit kap, kicsi korától vagy egy új helyen.

Kérdező, valószínűleg a macskád halálra van sértődve, nem volt beteg, nem fájt neki semmi és mégis csináltak vele valamit ami UTÁN fájdalma volt, meg amúgy is a csavargáshoz szokott hozzá. A jó hír az, hogy a macska ugyan bosszúálló, de nem haragtartó természet, a sértődöttség hamar elmúlik, és ha nem fertőződött el a sebe, nem esett baja akkor haza fog menni. Pár napig duzzoghat, lehet máshol kapott enni, lehet fogott magának enni.

/Tudom, hogy ez végképp offtopic, de leírnád mik ezek a körülmények amiket említettél? Cicabiztossá lehet tenni a kertet, van olyan tető kerítésre, amin nem tud kiugrani, vagy átmászni, visszafele hajlik, nézz képeket róla neten, simán meg is tudnád csinálni, olcsón. Mennyi idős, milyen nemű?/

2020. jún. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!