Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnam leszoktatni a...

Hogyan tudnam leszoktatni a macskamat a bepisilesrol?

Figyelt kérdés

Mar probaltuk: redszeres alomtakaritas, meg egy alomtalca, szidalmazas, vizes fufu.

Semmi nem valt be belepisil a fotelba az agyba es a bejarati ajto melle.

Utolag kiderult mar az elozo gazdinal is csinalta.


2020. jún. 16. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Kint a helye a macskának
2020. jún. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha nem tudjuk rola leszoktatni. Sajnos elkell ajandekoznunk szoval kerem surgoos lenne.
2020. jún. 16. 13:13
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanított? Hím vagy nőstény? Ha nincs ivartalanítva, akkor azt mindenképp kell.
2020. jún. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Panelban lakunk nem fogok egy fajta tiszta brit rovidszorut kibaszni az utcara. Az ilyen kommenteket mellozuk. (1/1
2020. jún. 16. 13:15
 5/12 A kérdező kommentje:

3/4

Ivartalanitott mar 1 eve. :/ pont ezert lett szerintem ivartalanitva de ugyan ugy csinalja. Him

2020. jún. 16. 13:17
 6/12 anonim ***** válasza:
2020. jún. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6/6

Mar olvastuk. Jovohonapban megyunk orvoshoz.


Inkabb ilyen furcsa intervalumban pisil ha kikap kb 3 hetig a sajat almaba jar es utana kezd kesobb megint melle pisilni.

Ill mikor paromek anyukaja haza jon na akkor automatice vegig jelol mindent.

2020. jún. 16. 13:30
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
6 Azért, mert ideges. Bizonytalan macska lehet, egy új ember jelenléte kilendíti a nyugalmából. Azért is intervallumokban csinálja, mert olyankor lelkileg szenved. Ezen a gazdaváltás nem segít, sőt. Stabil élet kell neki, rengeteg szeretet és türelem. Pont azért csinálja,hogy figyeljetek rá oda.
2020. jún. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8:8



Csak mi vagyunk vele semmilyen uj ember nem jon hozzank akik hosszu tavon nalunk lennenek.

Nem gondolnam hogy stressznek lenne kiteve mert alapjaraton csak akkor van kiabalasnak kiteve ha fel maszik az asztalra vagy bepisil. Szoval szerintem ez abszurd. Mar 5 honapja nalunk van.

2020. jún. 16. 13:58
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nah akkor itt álljunk meg.

A verèst felejstètek el, tudom nem nagyon vereerol van szó,de saját tapasztalat.

Semmi értelme annak mikor rosszat csinál utána ráijeszteni. Tudom ez bevett szokás az embereknél, de általában a gyerekenèl se a legjobb a hatás nevelés szempontjából.

Nálunk is voltak gondok a költözés után , egy cicát hoztam magammal otthonról,aki a legjobban ragaszkodott hozzám Minden új lett neki, több mint 10 évig otthon nőtt fel velem együtt:) aztán un helyre költöztem , felnőttem ,jött velem, egyértelmű volt.

Na az új helyen voltak gondokm. Nálam már sose lesz miatta szőnyeg :D

Mire megszokta az új helyét, jöttek hozzám látogatóba, karakán,harsány emberek.volt eg két baleset utána.

Én ezt osszekapcsolom a koltozossel, nagyon sok idő kell hogy megszokja az új helyèt.

Kb fél ev volt,amikor már nem félt, aztán kb egy év amikor már tényleg megbízott mèg az új lakótásakban is.

Rengeteg türelem kellett hozzá.



Nekem lenne pár ötletem neked.

Az biztos,hogy valami zavarja,ha nincs egészségügyi problémája.

Valami a környezetben. Nálatok van olyan családtag aki picit durvább a cicával? Megèrzik egyből ha valaki nem kedveli. Van olyan személy aki picit feszültebben türelmetlenül közeledik felé?

Nálunk akkor volt mármindenoke,,mikor a párom is lenyugodott. Ő mindig feszült volt az elejen, sose volt macskaja. Mindig durvábban beszélt ha volt baleset, vergődött. Nem is ment oda hozzá a cica, ezért sérelmezte is,még inkább csak a tüskét látta benne. A páromnak is rengeteget kellett változni ahhoz h teljesen megbízzon benne a cicám.

Szóval tényleg nem szabad verni, kiabálni ha már megtörtént a baleset, ne bántsuk ne szidjuk.


A másik ötletem,az a zárt cica wc

Ha az van nektek,a lengő ajtót vegyétek le. nálam volt egyszer ebből baj. Azóta már nincs mióta levettem.


Azokat a területeket ahová pisilt a kis buta, úgy tisutítsátok meg,H ne is érezze utána a pisi szagát.

Pl donestos helyett másabb takarítószert ajánlanèk.

Az ammónia tartalmú takarítószert hasonlít a macska vizelettel, és ez is osszezavarhatja őket.

Én meg sose próbáltam, de elvileg vannak macskatavoltarto sprayk. Ahová pisilt oda lehetne vele fújni.



A legfontosabb a bizalom. Teljesen meg kell bíznia bennetek, türelmesnek kell lenni.

Ha baleset történt jegyezzètek fel az nap mik történtek, lehet a végén kiderül mi az ami zavarja.

Pl aznap veszekedés volt nálatok,új ember jött, vagy a ti ruhátokon megeèrzetz egy másik cica szagát? Erre van esély?

Porszívótól fèl?


Nem fog neki jót tenni ha tovább adjátok. Sajnálom, mert tudom,H minden cica képes a szobatisztaságra. Olyan kiszolgáltatottak, megviseli őket a gazdi váltás általában

2020. jún. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!