Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha nem az alomba piszkít mi a...

Ha nem az alomba piszkít mi a teendő?

Figyelt kérdés
Oké, kitakarítani, és valamilyen fedő illatot tenni rá. Ha lent vagyunk szépen használja az almot, de már többször előfordult, hogy éjjel a galériára kakált. Minden esetben gondosan takarítottunk, és illatosítottunk, ezért aztán még egyszer ugyanoda nem piszkított. Viszont most, hogy már minden tele van illatosítva az ágyunkba kakált. Arra ébredtem reggel, hogy szarba térdeltem, ami rendkívül kiábrándító volt. Tudom, hogy az orrát beleverni butaság, de nincs valami hatékony megoldás amivel tudtára adhatom, hogy nem kéne? Marad a takarítás, és az illatosítás? Ha ideiglenesen felviszek valamiben egy kevés almot, az lehet megoldás, vagy csak megszokja, hogy fent is szabad?
2010. júl. 31. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, lehet, hogy fel kéne vinned almot, de ne ideiglenesen, hanem mindig legyen ott is alom. Valószínűleg messze van neki a lenti. Más: állítólag akkor sz@rik az ágyadba, ha nem foglalkozol vele eleget, de sztem ez hülyeség.
2010. júl. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Épp mellette aludtam, ő meg a szempillámra vadászott, úgyhogy ezt kiráznám :)))


De nem szeretnék hosszú távon a macskaalom mellett aludni. Az jutott még eszembe, hogy esetleg párszor végig vezetem párizsi kockával a használadnó útvonalon, hátha az leesik neki.


Nagyon kicsi még, szerintem is a távolság az ok sajnos.

2010. júl. 31. 23:11
 3/5 Holdtündér ***** válasza:

Te jó ég én is mennyit kínlódtam a miénkkel! Ugyanez volt a helyzet, de szerencsére ágyba nem kakált.

A lényeg: ahová piszkít, ott jól sikáld át domestossal vagy hipóval (a lényeg hogy szagtalanítsd és fertőtlenítsd).

Aztán fél szemmel egész nap legyél rajta és amint beguggol egy sarokba, szaladj vele.

Nekem az alomra szoktató spray vált be. Valami 700 ft-ért vettem, befújtam vele az almot és már rá is ment magától.

Azóta szerencsére nincs baj.

Írj hogy hogy haladtok, tánha tudok segíteni, mert sokat olvastam ezzel kapcsolatban amíg szenvedtem a miénkkel.

2010. júl. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egyébként nagyon jól haladunk, mindig az alomba pisil, kivéve ha felmegy a galériára mikor nem vagyunk itthon, vagy éjjel mikor fent alszik velünk. Tehát mikor körülöttünk van napközben, akkor mindig az alomra megy, nincs ezzel semmi gond, sarkokba nem piszkít, meg semmilyen egyéb hülye helyre, csak fentre.

Lehet, hogy addig míg nem tud magabiztosan lejönni, nem kéne engedni, hogy velünk aludjon, de szeretnénk ágybaszoktatni és ezt is most, kiskorban érdemes.

2010. júl. 31. 23:28
 5/5 Holdtündér ***** válasza:

Próbáld meg hogy nem engeded fel amíg nem nő egy kicsit.

Ágyba szoktatni később is lehet.

Én sem engedtem a szobába az enyémeket, míg rendesen szobatiszták nem lettek. Mostmár velünk alszanak. :)

2010. aug. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!