Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kutyámat megharapta egy...

A kutyámat megharapta egy vadmacska. Lesz valami baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma egy vad macska fülen harapta a kutyámat és vérzik neki. Szükséges-e bevinni egy állatorvoshoz? Vagy lesz valami baja?

A válaszokat előre is köszönöm ❤️


2020. jún. 18. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Mi az a vadmacska?


Ugyanúgy mint bármilyen sebnél, fertőtlenítsd le valamivel (betadine, hidrogén peroxid, etc), és utána figyeld, hogy szépen gyógyul-e. Ha begyullad neki, gennyesedik, etc., akkor állatorvos.

2020. jún. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. jún. 18. 13:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel vadállat harapta meg, bár ugyanezt mondanám háziállatnál is, ha a gazdit nem ismered, ergo nincsenek állatorvosi papírjai a háziállatnak, szóval mivel vadmacska tehát vadállat harapta meg, ezért én nagyon ajánlom, hogy vidd be állatorvoshoz, bár gondolom oltva van veszettség ellen, de azért vidd be, mert a kutyák füle érzékeny és ha kezeletlenül marad, vagy szakszerűtlenül kezeled, akkor könnyen vérömleny magyarán hematoma, vagy fekély lehet az eredménye, és veszélyes ha elfertőződne.
2020. jún. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Alain Delon ***** válasza:
100%
Vidd el, mert a szomszédom kutyáját a saját macskájuk harapta meg, és az orvos adott is neki oltást, mert azt mondta, hogy a macskaharapás könnyen lehet veszélyes.
2020. jún. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mit jelent nálad, hogy "vadmacska"... nem mindegy, hogy egy vadul viselkedő házi macska, vagy egy tényleges vadmacska ( [link] harapta-e meg. Az utóbbinál azért nagyobb a veszettség esélye, mint egy éppen mérges cicánál...


Szóval: egy vad macska volt, vagy egy vadmacska?

2020. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sima mezei kóbor macska lehetett.
2020. jún. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor vad kóbor macska volt, vagy valahonnan visszavadult macska, vagy tényleges vadmacska?
2020. jún. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tippem szetint a kérdező kutyája vadászeb és az erdőbe találkozott egy vadmacskával. Magyarán Felis Silvestris silvestris-el és nem Felis Silvestris Catus-sal. A kettő között a különbség hogy az utóbbi a házi macska, de nem házi macskáról van szó. Amúgy ilyenkor bármi ingerelhette a macskát a harapó üzemmódra pl. Lehet hogy megszorulva érezte magát vagy az is lehet hogy a kutya kergette de az is lehet ha sütött a nap bár passz hogy ott milyen idő volt mivel hol ilyen hol olyan a kutya nyakörvén megcsillant a fény mert a bőr nyakörvön is vannak fém részek. De az is lehet hogy szimplán csak ugy hirtelen találkoztak, de átlagban a vadállat eliszkol szóval csak kiváncsi vagyok hogy harapta meg a vadmacska a kutyát és csak hangosan gondolkoztam, de ahogy írtam mindenképp vidd el állatorvoshoz. 3-as vagyok.
2020. jún. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
* tippem szerint
2020. jún. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!