Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szelídítsek kölyökmacskát?

Hogy szelídítsek kölyökmacskát?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy van egy mindjárt 1 éves macskánk. (2019.07.05-én született). Nagyon vad, mindig odakap a kezünk után ha a közelünkben van, soha nem jön oda ha szólunk neki, ha megfoglyuk menekül. 1-2x kapott egy kissebb “pofont”, amit nem is neveznék pofonnak. Csak megsuhintottuk a fülét. Azt is azért, mert felmászott az asztalra és beleevett a tálba.


Ui: az anyja 2 éves, ő nagyon szelíd, hallgat ránk és ő olyan bújós.


Tehát van valami módszer alra, hogy szelídebb legyen a kölyök?


Normális válaszolat előre is köszönöm.:)



2020. jún. 23. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
kandúr?
2020. jún. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs módszer, ha kis korától veletek van, akkor feltételezem eddig is foglalkoztatok vele. Bele kell törődni, hogy ilyen a természete.
2020. jún. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, kap-e jutalomfalatokat. Ha szépen viselkedik vagy megmarad az öledben, akkor adjatok neki valami pluszkaját, amit szeret, például pasztát. Sokat kell simogatni, de nem folyamatosan babusgatni és kommunikálj vele. Ha rád néz, hunyd be pár másodpercig a szemed, mert ez a bizalom jele. Szólítsd többször a nevén és mutasd neki a jutalomfalatot, így majd megszokja egy idő után. Ha kinti macska, akkor nehezebb a dolgod természetesen.
2020. jún. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1. Kérdező:

Nem

2020. jún. 24. 22:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Vannak cicak, akiknek egyszeruen ilyen a termeszete, olyan, mint az introvertalt emberek. De ha nincs ivartalanitva, akkor az jot tenne az idegeinek. A mutet utan a cicak altalaban lenyugszanak, kedvesebbek, bujosabbak, kevesbe sztresszesek a hormonoktol. Nem tudom, mennyire probaltatok rakenyszeriteni magatokat, de a legjobb bekenhagyni teljesen, nem foglalkozni vele, legalabbis ne probaljatok simogatni, fogdosni, amig o nem akarja. Adjatok neki jutalomfalatokat, ha pl jon a hivasra, hallgat a nevere. Beszeljetek hozza kedvesen, mint a kisbabakhoz. Legyel jelen, amikor eszik, hogy osszekosse a jelenleted a jo dolgokkal. Lassa, hogy te vagy az, aki az etelt adja neki, nem csak ott terem, mint a varazslat... Probalj jatszani vele sokat, vannak ezek a palcak (mi cica horgaszatnak hivjuk a parommal). Ezzel nagyon jo kis koteleket tudsz kialakitani vele anelkul, hogy hozza nyulsz. Idovel pedig latod majd, ha szeret a tarsasagodban lenni, pl kovet teged, mindig a kozeledben van, alnyulva alszik, vagy mosakszik a jelenletedben, ezek mnd jo jelek, hogy megbizik benned. Alvas kozben esetleg mar tudsz simizni egyet kettot rajta, de ne vidd tulzasba az elejen....
2020. jún. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 3 éves ivartalanított nőstényem ilyen. Kicsinek tök bújós volt de aztán "megvadult". Elfogadtam hogy ilyen, nem basztatom. Kinti macska amúgy. Rajta kívül még van 3 aki bújós.
2020. jún. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5. válaszoló:

Köszönöm szepen az ertelmes vaszt. Ivartalanitva van. Mindig en viszem nekik az ennivalot es megis varom amig megeszik. Ha engedi jatszom vele, de ez nem sokszor fordul elo. Rengetegszer van az, hogy le ul a lepcso masik felen es elkezd mosakodni, vagy a hatan nyujtozkodni.

2020. jún. 26. 00:16
 8/8 anonim válasza:

Nem tudom hogy ez mennyire segít, de én egyszer megszelídítettem egy cicát, aki valahogy a házunkhoz keveredett egy este. Akkor körülbelül másfél hónapos lehetett. A családom minden tagja egyenként kiment hozzá, de egyiküknek sem sikerült megnyugatnia. Én leültem a füldre, és énekeltem neki. Amikor közel jött, megsimogattam, kapott enni, és aznap éjjel már nálunk aludt. Ez úgy háromnegyed éve volt, és azóta már kiscicái is vannak :)

És bár tudom, hogy más szituáció, de ezek szerint szeretik, ha énekelnek nekik. Esetleg próbáld meg, végül is ki tudja?

2020. júl. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!