Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2,5 eves nosteny macskat...

2,5 eves nosteny macskat telen is lehet ivartalanitani?

Figyelt kérdés
A kertben el kiskora ota, de egy fedett teraszon van szeltol es csapadektol vedett kuckoja. Megcsinaltathatom-e az ivartalanitast telen, vagy akkor tulsagosan legyengul a mutettol?
2008. nov. 25. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
A műtétet egy-két nap alatt kiheveri, de addig jó lenne, ha a lakásban tudnád tartani.
2008. nov. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tarthatom bent, tobb csaladtagom allergias a macskaszorre.
2008. nov. 25. 10:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor talán jobb lenne tavaszig várni.
2008. nov. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, es valoszinuleg ez lesz. Csak az a baj, hogy en most kulfoldon vagyok, karacsonykor otthon leszek 2 hetig, de utana csak julius vegen koltozok haza. A csaladom persze megoldja a tavolletemben is, de szerettem volna mellette lenni. :(


Koszi a segitseget!

2008. nov. 25. 11:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan csináltasd meg a műtétet,ha kinti cica akkor nem fogja igényelni hogy bevidd a lakásba,ellesz kint ahogy eddig is.Ezt ő már megszokta.Én is télen ivartalaníttattam a cicámat,nem veszélyes műtét,kialudta 1-2 nap alatt,de jólesett neki a közelségem,hogy megsimogatom.Ha a te szeretetedre van szüksége,akkor legyél mellette és csináltasd meg most.Nem kockázatosabb mint tavasszal.
2008. nov. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudják benntartani, akkor a műtét utáni kómás állapot akár életveszélyes is lehet a cicára nézve, ugyanis olyankor még nem képesek a hőháztartás szabályozására. Amíg nem tér teljesen magához, amíg ki nem heveri magát az altatást, addig muszáj legalább enyhe helyen tartani (pl. garázs), de ott is betakargatva, melegvizes palackot mellé téve. Így van csak esélye elkerülni a kihűlést. Ha magához tért és ugyanúgy szaladgál, mint előtte, akkor már nem fontos meleg helyen lennie, de addig igen.
2008. nov. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!