Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szorulása van a cicámnak?

Szorulása van a cicámnak?

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapos cica. Még az Anyukája is eteti, de már egyre kesebbet. Szoktam látni hogy vizet is iszik, mindig van előttük friss víz. Korábban is volt szorulása de el is múlt. Viszont újra előjött nála. Száraz junior tápot javasoltak de nem tetszett neki. Most időnként egeret eszik, illetve macskakonzervet, abból a húst adom nekik a lét igyekszem nem odaadni. Csirke parizelt tudnék még neki venni ami így hústartalmú. Szerintetek mitől lehet a szorulása? Próbál kakilni de nem tudja kipottyantani, hanem ott lóg a popijából. Az orvos korabban aut mondta hogy csak valami apró gyomorrontás lehet neki. Kérlek ertelmes valaszokat írjatok.

2020. jún. 25. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ugyanez volt, kb 2 hónapos volt és valami csontosat evett és napokig nem ment neki, pedig ugyanúgy kint lógott félig. A 4.napon el kellett vinnünk orvoshoz és kivágták neki, és az orvos szerint jó hogy elvittük mert ha 1-2 napig nem lett volna, elkezdett volna leállni a bélműködése és akár el is pusztulhatott volna. Szerintem vidd el állatorvoshoz az a legegyszerűbb ha nem sikerül neki, vagy esetleg egy kis hashajtót adj be neki, azzal még lehet próbálkozni.
2020. jún. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Milyen hashajtót? Probaltwm paraffin olajat beszerezni de nem sikerült.
2020. jún. 25. 17:16
 3/11 anonim ***** válasza:
Bármilyen étkezési olaj is jó (napraforgó, olívaolaj).
2020. jún. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És ezt hogy adjam neki? Illezve mennyit? Pontosan ez miben fog neki segíteni? Azért kerdezem mert mindenhol mást olvasok róla. Most is a kandúr macska is nyalogatta neki, én is töröltem neki óvatosan és az Anyukája is szokta neki. A kandúr olyan nekik mint egy pótanya xddd
2020. jún. 25. 17:42
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ételére tegyél egy-két evőkanálnyit. "Keni" belülről, csúszóssá teszi a székletet, így könnyebben kinyomható lesz.
2020. jún. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kiskanállal vagy ha van otthon fecskendővel add be neki, de hogy mennyit azt én sem tudom. Talán két kiskanál elég egy ekkora állatnak, aztán meglátod lesz-e hatása. Hogy miben segít? Hashajtó, hátha rásegít egy kicsit és sikerül neki.
2020. jún. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha szorulása van, a levet is add oda a konzervről. Párizsit és hasonlókat ne adj neki, mert nagyon magas a sótartalma!

Adhatsz egy kis natúr (nem sós) olajos halat, tejfölt is.

2020. jún. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Van fecskendő itthon. A konzerv levét azert nem adom mert azt javasolták hogy azt ne adjak.
2020. jún. 25. 19:03
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősöm amikor ment a cicáinak a hasa normaflore-t adott neki. Tudtommal rendbeköttek. Azzal próbálkozzak?
2020. jún. 25. 19:18
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgöm, vidd el normalis orvoshoz, aki foglalkozik is vele, mielott kinyirod a hazi modszerekkel!! Kerlek! Nagyon pici meg, lehet sokkal komolyabb a problema. Parizert, tejet es ehhez hasonlo szemetet pedig ne adj neki. Jo minosegu tap, konzerv, de nem a 100 forintos. Kerlek!
2020. jún. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!