Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen almot vegyek? Ti mit...

Milyen almot vegyek? Ti mit használtok?

Figyelt kérdés

Hány fajta van? Csomósodó, szilikát, még mi? És ezeken belül melyikből melyik a jó?

Köszönöm.



2020. jún. 28. 08:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Bentonit alapú, csomósodó.
2020. jún. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én a DM pellet almot használom. 1 zacskó 1 hónapra elég és 1000Ft. Szerencsére a cicám is elfogadta. Igaz, hogy 2 hetente teljesen ki kell takarítanom (a napi takarítás mellett), de jó nedvességkötő, szagkötő és nem hordja szét az egész lakásban. :)


Egyébként egyéni, kinek mi jön be. A szilikátos is jó, azt 3 hetente takarítottam teljesen a napi mellett, de attól az én cicám köhögött. Az Aldi Shah márkájút használtam, mert árban az a legjobb. Barátnőm azt használja 2 cicára 1 csomag 1 hónapig elég, de ott 2 hetente takarítja, a napi mellett.

A csomósodó meg ami tényleg nagyon jó, tehát nem hordja szét, nem büdös, annak meg iszonyat ára van. Legalábbis nekem nem éri meg.

2020. jún. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én catsbestet használok, a simát.
2020. jún. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csomósodót használok, régebben mindig a Fressnapfba vettem, mióta külföldön vagyunk a Lidlbe, Pennybe veszem, Igaz, hogy fele akkora mint a Fressnapfpos, de olcsóbb. Viszont valamiért azt veszem észre, ezt sokkal hamarabb elfogy, mintha a drágább Fressnapfos, és nem azért mert kevesebb.
2020. jún. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én cicámnak fit+fun Bioclean csomósodó macskaalmot vettem.
2020. jún. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Pelletet akartam én is, de a cica nem fogadta el sajna :/


Aldi-s bentonit. Nagyon jól bevált, remekül csomósodik. Mivel természetes kőzet, ezért környezetkímélő is.

Csak takarításnál érdemes a mellékes hulladékkal sakkozni. Minden zacskót tegyél félre, sokat spórolsz vele, és óvod a környezeted, ha nem ebbe a 1x használatos uzsis zacsiba teszed. Tegyél el mindent! A lisztes/cukros/só zacsit, rizses zacsit, minden csomagolóanyag megfelelő, ami nem szakad könnyen!

2020. jún. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Én általában a WC-t használom, de a cicáimnak a "Tigerino" szilikonos macskaalmot szoktam rendelni a Zooplus-ról. Nem olcsó, viszont teljesen szagmentes, és csak a "nagy dolgot" kell belőle kilapátolni, és naponta felkavarni az almot.

kb. 1500Ft egy csomag, nálam 6 napig jó, 2 cicára.

2020. jún. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vettem már sima Spárosat is, Pennyset is, de a legjobb a DM-es Deis Bestes lila csomagolású volt. Bár ez kicsit húzósabb árban, de valahogy tovább tartott. Kisebb szemú, jobban összeáll, könnyebb eltávolítani az ürüléket.
2020. jún. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tigerino-csomosodó a legjobb

Nem büdös.

A drogériákban,(coop,DM,Rossman,spár, Auchan,)nagyon ratyí minőseg , büdös is. Úgy értve,H mèg használat előtt is van jellegzetes szavuk ami gyűlölök

[link] ez a típus 12kg, több mint egy hónapig elég egy cicara

Szerintem a legjobb, illatosított,de nem zavaróan és tökéletesen összefogja a pisit. Naponta kiszedték a pisit és a kakát könnyedèn

2020. jún. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a catsbestet használod, lehúzhatod a wcn vagy trágyázhatsz vele, és mivel valamennyi szagminta marad a klotyón lehúzáskor, a macska odaszokik:)
2020. jún. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!