Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal,...

Mit csináljak a macskámmal, ha így viselkedik? (többi lent)

Figyelt kérdés
A macskámat megijesztette egy ismerősöm. Most nagyom fél tőlem. Békén hagyom, nem piszkálom, de can olya, hogy idejön hozzám és megtámad. Elég erősen harap. Esténként meg azt szokta csinálni, hogy teljesen átpörög és kinyújtott nyelvvel, lihegve rohangál a lakásban és ha be akarom vinni a helyére, akkor támad. Ezt eddig nem csinálta, amíg rá nem ijesztettek. Mit csináljak?

2020. jún. 28. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell belemenni a harapdálásba, csak nyugtasd és simogasd. A helyére meg ne vidd, akkor megy, ha akar.
2020. jún. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ijesztett rá az ismerősöd?


A kiscica most elveszítette a bizalmát veled ( és feltételezem mindenki mással) szemben, ezért harap. Időbe fog telleni, hogy megnyugodjon. Simogasd olvastósan, halkan beszélj hozzá. Ha esetleg hangosabban szólsz hozzá attól megijedhet ismét.


Azzal, hogy a helyére akarod vinni nem érsz el semmit. A macskák öntörvényűek. Majd bemegy a nagysága, ha úgy óhajta.

2020. jún. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az ölébe kapta és nem engedte el. Köszönöm a válaszokat. Megpróbálok mindent
2020. jún. 28. 15:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Áá, akkor most kissé um. megundorodott az emberi érintéstől. Mondhatni klausztrofóbiás lett szegény, mert lefogta. Hagyd békén most egy kicsit. Ha megvan a szemkontakt, akkor pislogj rá lassan és nagyokat, ahogy a cicák szokták, ezzel jelzed neki, hogy te nem vagy támadási készültségben, hanem nyugodt vagy. Aztán finom falatokkal is kiengesztelheted. Játsz vele. Simizd meg párszor és újból hagyd békén. Csak most ne akard ölbe venni, majd ha már nem veszi támadásnak a közeledésed.

Ismerősödet meg vágd jól kupán, máskor ne engedd neki, hogy nyomorgassa.

2020. jún. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha megharap határozottan szólj rá, hogy "NEM!" és tedd arrébb.

Szaladgálni lehet, hogy az ijesztgetés nélkül is szaladgálna, a cicák sötétedéskor bepörögnek általában, ez a bolondóra. Használd ki szerintem a lehetőséget és játssz vele, játék közben sokkal felszabadultabbak ezzel vissza tudnád magadhoz édesgetni. Plusz mindenképp ki kell fárasztani, ez segít abban is, hogy ne legyen később frusztrált és agresszív!

Legjobb közös játék a tollasbot és a madzag húzogatás, de például én fogócskázni is szoktam a cicámmal; elrohanok egy szobába és elbújok. Ő rohan utánam és ha megtalál akkor elfut a játék kezdésének helyére. Amikor én is beérek a kezdőhelyre, akkor újra elfutok előle és elbújok valahol és minden kezdődik elölről, ezt nagyon sokáig lehet vele játszani. :) de olyat is szoktam, hogy leterítek egy pokrócot az ágyra és beteszek alá tárgyakat amiket mozgatok (még jobb, ha a tárgyak csörögnek) és minden módon próbálja őket megszerezni a cica.

A helyére beparancsolni szerintem nem kéne. A cicák zsákmányállatok, nem csak vadászok. Számukra nagyon fontos a biztonság. Ha nem érzi magát biztonságban a "helyén", akkor újat keres. Egy ilyen nyomorgatós eset bőven elég, hogy úgy érezze feldúlták a biztonságot rejtő otthonát és más búvóhelyet igyekszik találni. Biztos láttál már anyamacskát, ami hurcolja egyik helyről a másikra a kölykeit, hogy elrejtse és biztonságban tudja őket. Nem csak az anyamacskák próbálnak rejtőzködni, ha egy cica ideges egy incidens miatt akkor már keresi is az új helyét. Engedd neki, hogy találjon magának egy olyan kuckót, ahol meg tudja magát nyugtatni.

2020. szept. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!