Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik olyan táp, amitől...

Létezik olyan táp, amitől könnyebben hízik a macskám?

Figyelt kérdés

Kimondottan vékony a macskánk. Mindig ilyen volt, de egyre girnyóbban néz ki. Eszik, folyamatosan van lehetősége enni. Sokszor megy enni, de mindig csak kis falatokat, keveset. 1-2 falat és befejezi. Szárazkaja az állandóan elérhető, egy ideje konzerv kaját is kap. Ha olyanja van csak megszagolj, általában lenyalja a szószt, eszik 1-2 darabot belőle és otthagyja a melegen tönkremenni. Ha nagyon jó napja van (kb. 2 hetente 1x), akkor a tálat is kinyalja és többször kell adni. De ilyenkor is max. a konzerv felét tudom neki odaadni 3-4 részletben. Súlya alapján az egész konzervet meg kellene ennie.

Ivartalanított nőstény, 15 éves. Mindig is szenvedés volt az etetése, kicsiként még válogatósabb volt.


Van olyan kaja, amivel tudnánk kicsit hizlalni rajta? Magas energia tartalmú vagy valami hasonló, ami működik is?


2020. jún. 29. 08:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, nekem igaz még fiatal, 4 éves, de egy hónaposan, mikor befogadtam, azóta is csonti, sose hízott meg, mert kiskorában minden erejével csak nőtt, minél többet evett, annál jobban nőtt, most meg amióta felnőtt, ha keveset eszik, akkor egésznap alszik, ha sokat, akkor egésznap fut, szóval minél többet eszik, annál többet mozog. Így sose tud normális alkatúra megerősödni, hízni, mert mindig lefutja. Pedig sokáig kapott kölyöktápot is, mert váltani próbáltam egy évesen, de még jobban lefogyott.
2020. jún. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

De tényleg, a tiednek adhatnál legalább keverve kölyöktápot, vitamin is több van benne, meg kalória, hátha rajta segít ez.

Konzervek 70%-a víz, attól hiába vársz csodát:D

2020. jún. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Örültünk, hogy valamit eszik :D Kezdetben még rendesebben ette, de a meleg a kis étvágyát is csökkenti.


(Egyébként a kutyáknál nekünk pont azt mondta a doki, hogy csak szárazat, mert a konzerves kajáktól csak híznak, mert túl kalóriadúsak)

2020. jún. 29. 08:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha zsíros, akkor igen. Hát akkor esetleg a konzervbe rejts mindig pár szem kölyöktápot:D
2020. jún. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Konzervből léteznek húsfilések, arról nem csak a szószt fogja lenyalni. (A miénk is ilyen, nálunk ez vált be.)
2020. jún. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A wild freedom nevű konzerv szinte kemény, hústömb, színhús darálék. Kockákra vágod és tuti megeszi.
2020. jún. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!