Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szorulás után mi adható cicának?

Szorulás után mi adható cicának?

Figyelt kérdés
Kiscicámnak, kb 9 hetes elég nagy szorulása volt. Remélem mostmár rendbe jön. Szóval hogy milyen ételeket ehet? A junior száraz táp nem tetszett neki, a konzervet szereti. Még anyatejet is eszik. Milyen ételeket egyen hogy ne terhelje a pociját? Esetleg adjak neki olajos halat? Úgy tudom az segít hogy könnyebben tudjon kakilni.

2020. jún. 29. 12:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Szia nekem is van egy cicám de én a te helyedben elvinném egy állatorvoshoz hogy ő mondja el hogy mit csináljak vele, mivel ő valószínűleg tudja, hogy mit kell tenni iyen helyzetben. De a legjobb szerintem ha könnyen emészthető kajákat adnál neki és ne egyen nagyon sokat. Remélem tudtam segíteni :)
2020. jún. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Ha nagyon szenved, egy ici pici tejet itass vele, mert a legtöbb macska laktóz érzékeny és hasmenést okoz. Ez talán segíthet rajta.

Amúgy könnyen emészthető kaját. Ne sokat, ahogyan az egyes írja.

2020. jún. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Már beszéltem vele, halat és csirkehúst főlve ajánlott. De nem etethetem mindig ezzel. Azért elég drága a csirke hús. Itthon meg még nem elég nagyon hogy levágjuk őket xddd. Mások tapasztalatára lennék kíváncsi. A tejbe kettchup nem hiszem hogy jó ötlet. Nem akarok neki hasmenést.
2020. jún. 29. 12:47
 4/16 A kérdező kommentje:
Mi számára a könnyen emészthető? Tegnap már főtt répát raktam a kajájába állítólag az is jó neki ha szereti. Húsleves jó esegleg? A lé részére gondolok xdd kap egy kis halat is s halolaj miatt. A tejet nem is szereti annyira. Írtak még tejfölt valahol de azt se szereti xd
2020. jún. 29. 12:49
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
Olajoshal.
2020. jún. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha szorulása van olajos halat.

Amúgy a cicának a szárnyashús macska vitaminnal a legjobb eledel.

2020. jún. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Na megjöttek a trollok. Az első válaszoló teljesen normális választ adott, mégis le van pontozva.
2020. jún. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#7 A macskának ilyen száraztápoktól szorulása van.

De 9 hetes macskát alul tápláni veszélyes és ártalmas. Ha egy kis szorulása van, egy kis olajos hal megoldja.

2020. jún. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Senki nem beszélt száraztápról.
2020. jún. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%

A hal és csirkehús, csirkeszív (a csirke a legolcsóbb hús..) a legjobb, könnyen emészthető neki, hallgass az orvosra.

Fontos tudni, hogy a macska húsevő állat, tehát hússal kell etetni. Embernek készült ételt nem jó adni neki, natúr húslevest (ami neki készült, nem sózott, nem fűszerezett) kaphat, de kell bele a hús is, maga a lé csak folyadék. Kevés főtt répát is kaphat, ha megeszi, de fő tápláléka hús. Ezen belül a csirkehús a lehető legolcsóbb. Konzervből, ha olyat adnál, aminek már elfogadható a hústartalma egy macska számára, az sokkal drágább, mint maga a hús.

2020. jún. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!