Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet még a macskám boldog,...

Lehet még a macskám boldog, ha elajándékozom? Ugye nem törik ketté az élete?

Figyelt kérdés
Nagyon szoros kapcsolatban vagyunk és imádom. Sajnos úgy tűnik, egy költözés miatt el kell őt ajándékoznom. 4 éves, benti félperzsa cica.
2008. nov. 25. 12:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy megszokná az új gazdit is, nem tudom. De hogy NEKED hiányozni fog, az biztos, és nagyon meg fogod bánni, ha odaadod másnak. Szerintem ne tedd. A benti cica mindenhol elvan bent, a kerti cica költöztetése problémásabb, de az sem lehetetlen.

Én mindenesetre nem lennék képes elajándékozni a cicámat, Ő nem egy tárgy, amit csak úgy odaadhatsz másnak, mint egy ruhát, vagy egy könyvet!!! Én foggal-körömmel ragaszkodnék hozzá a helyedben.

2008. nov. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. Azt tudom, hogy nekem nagyon rossz lesz, de szeretném, ha legalább ő boldog lenne. Azért kell elajándékoznom, mert külföldre költözöm (másik földrész), és amíg ott egy kicsit gyökeret nem eresztek, sokat fogok vsz költözködni, és akkor már jobb neki egy egy stabil helyen. Na kicsit zavaros lett, de remélem érted. A nővéremhez költözik a cicám.
2008. nov. 25. 13:16
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

A növéred még mindig jobb mint egy idegen.

Bàr én elàrulom,van egy cicàm,(9 honapos)

2 honappal elötte vettem ,mielött teherbe estem volna.

Igazàbol nem lenne szabad megtartanom,mivel terhes vagyok,meg jön a baba is,(egyébként külföldön élek,panellakàsban)

de soha nem tudnàm màr elajàndékozni.

Pedig màr most féltékeny,sokszor nem hagyja hogy egsimogassam,csak a pàromnak.

Mégis ha itt lesz a babàm,se adom oda£!!!!!!!!!!!!

Inkàbb kirakom az erkélyre levegözni,veszek neki jàtékokat,de nem adom oda.

Pedig mi is költözködünk minden évben.

Nekem 9 honapos,nàlad meg 4 éve van...

Kicsit nehéz lesz.

Szerintem ne hamarkodd el a döntést,nézz utàna a lehetöségeidnek

2008. nov. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A cicának is rossz lesz,főleg ha elkényeztetted.Én a szüleimnél hagytam a cicámat,negyedannyira se foglalkoznak vele mint ahogy én foglalkoztam,de nem tudtam elhozni mert már felnőtt,elveszett volna,meg itt vannak hamis kutyák.Nem akartam kockáztatni az életét.A szivem szakadt meg érte.Ha úgy érzed jó helye lesz nővéredéknél,szeretik és engedik hogy benti cica maradjon,akkor jó helye lesz.
2008. nov. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A nővérem nagyon szereti a macskákat. Neki is van kettő, nagy figyelmet fordít arra, hogy eleget foglakozzon velük, legjobb kaját adja nekik, és az sem hátrány, hogy egy nagy lakásban él.
2008. nov. 25. 15:09
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Szia.


A szitunk nagyon hasonló,mi is költözni készülünk,Angliába szerettünk volna menni,de a macsunk miatt nem lehet,és úgy nem akarok,hogy őt itthon hagyom!!!6 hónap karantént írnak neki elő,plusz 200ezer a repülőjegye,ezért úgy döntöttünk,hogy közelebb,autóval megközelíthető munkahelyet keresünk közelebbi országban,és nem kell magára hagynunk.Nekem ő jelenti a gyerekemet(mivel meddő vagyok,és saját nem lehet)így bele is bolondulnék,ha oda kéne adnom.Az persze más dolog,ha majd eltávozik mellőlem az örök vadászmezőkre,azt máshogyan éli meg az ember,de hogy odaadjam,mégha rokonom is,hát azt nem vállalnám,de Te tudod.Annyi biztos,hogy a cicusnak sem lesz jó,Téged tekint édesanyjának,olyan mintha életében 2 x elszakították volna az anyjától.A cicók nem buta állatok hidd el.Az meg hogy a nővéred a legjobb kajákat adja neki,abszolút nem számít,a cica elvan a legócskább kaján,a legkisebb helyen is,ha az van vele,akihez ő ragaszkodik.Szoba cicám van,90m2-ről 25-re költöztünk,és nagyon jól van.

Egy átmeneti megoldást azért javasolnék,ha nincs más:Menj ki külföldre,1-2 hónap(nem több) nem sok idő,szedj össze annyi pénzt,amiből a cicát kiviheted,és amilyen hamar lehet,repítsd magad után.

Ez a hozzászólásom lehet hogy közmegbotránkoztatást szül,meg lepontozást,de aki igaz állatbarát,és többet jelent neki egy cica, mint'ha ez most elmegy,majd lesz másik',akkor érti miért ez az álláspontom.Lizy

2008. nov. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%
miért botránkoznánk meg? :) én is ezt tenném :)
2008. nov. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

én is lizyvel értek egyet.

két év múlva külföldre költözöm, de akárhova is megyek, a macskám jön velem,kezdettől így terveztem.

elvileg először a nővéreméknél fogok lakni, akik nem szeretik a macskákat,de nem baj,mert ha nem tudják elfogadni,akkor irány egy albérlet.a macskám hozzám tartozik, és ezt mindenkinek meg kell értenie.

2008. dec. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%
Lizy, én is megértem, hogy így ragaszkodsz a cicádhoz!!! Tudom, h egyesek megbotránkoznak az állatbarátokon, de ha a közvetlen környezetedben ezt nem is látod, hidd el, sokan vagyunk ám!!!!
2008. dec. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Lizy! Én kérdezni szeretnék tőled, mert én is hasonló cipőben járok. Kb. fél év múlva készülünk külföldre költözni, nálunk is Anglia a cél. Idáig egyértelmű volt, hogy visszük a cicákat (nekünk 3 cicánk van), de én ilyen karatémről még nem hallottam, hogy van ez? Mi autóval terveztük a kiutazást, akkor egyúttal mindet ki tudjuk vinni, azt gondoltam, hogy egy állatorvosi vizsgálat elég hozzá. Hol lehet ennek utánanézni? Köszi a segítségedet! Üdv. Samira
2008. dec. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!