Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS macskamnak mi lehet a baja?

SOS macskamnak mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Holnap visszük állatorvoshoz, de szeretném tőletek megkérdezni, hátha előfordult a ti cicaitoknal ilyen.

Tünetek: fel-ala járkál a házban, pisilni/kakilni próbál/erolkodik/, kicsi vizelet jön, ami kissé rózsaszín (vér?) Pár perce elkeseredve sírt, ezután egy kihanyta a kajajat, közben követ, de utána megint fel-ala járkál, azután nyalogatja a fenekét/húgycső nyilasat (ezt nem tudom megítélni melyiket).

Miután egyszer erolkodott láttam egy véres, nyalkas valamit, nem tudom, hogy belőle jott-e ki vagy valami más. Idős, sterilizalt lány cica. Aggódom érte, visszük állatorvoshoz, de hátha valaki tud erről valamit....



#macska #vizelet #hányás #Erolkodo vizeleturites
2020. jún. 30. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Én azonnal ügyeletre vinném főleg ha idős. Nem tudom mi baja lehet, legalább hívd fel az ügyeletes állatorvost most.
2020. jún. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Ügyelet! Azonnal!
2020. jún. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Ügyelet, de nagyon gyorsan, amíg nem késő!
2020. jún. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Valószínűleg alsó húgyúti szindróma. Elég gyakori betegség, a hólyag begyullad és kövek képződhetnek benne. Fájdalmas dolog, de kezelhető. Holnapig ki fogja bírni szegény valahogy, mert nőstény, a hím macskáknál súlyosabb, mert elzáródhat a húgycső.

Mikor az én 1 éves cicámnál ez először jelentkezett, felhívtam az orvost, hogy vigyem-e azonnal, vagy ráér délutánig, amíg hazaérek a munkából. Azt mondta, ráér addig. Nagyon aggódtam persze, úgyhogy amint tudtam vittem. Kapott kezelést (kivizsgálást, vizelet-elemzést, injekciót, gyógytápokat), de sajnos gyakran kiújult a betegsége.

2020. júl. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Nálam a veseköves macsek produkált ilyet, azonnal doki, mert ez nem játék!
2020. júl. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van valami hír a cicáról?
2020. júl. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Elvittuk az allatorvoshoz, húgyhólyaggyulladása van, megultrahangoztak, vért vettek tőle, kapott egy kis infúziót, antibiotikumot és fajdalomcsillapitot. Mivel idős, ezért a vesejen látták, hogy azért megviselt, de a doki nem aggódott, meg is dicsérte, hogy milyen gyönyörű :) holnap a verveteli eredménytol függ, hogy kell-e neki további kezelés. Drukkoljatok, hogy a vesefunkcios paraméterek megfelelőek legyen.

Nagyon szépen viselkedett egyébként, nagyon büszke vagyok rá. ^^

2020. júl. 1. 21:47
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Örülök, hogy nincs komolyabb baja. Biztos vagyok benne, hogy szép cica! Bevallom őszintén én az összes macskát ugyanolyan szépnek tartom. Szóval bárhogy néz ki, biztos szép!

Ha szépen viselkedett legyél is büszke rá, mert a mienk folyton megijed, karmol, harap a dokinál. :/

Drukkolok, hogy ne legyen semmi a veséjével!

Jó éjszakát!

2020. júl. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Megjött a vereredmeny, egy minimális eltérés a karbamidnal (0,5+) plusz egy kicsit a feherversejtek eltérnek a gyulladás miatt, de egyébként tökéletes.

Nagyon büszke is vagyok rá. Majd kontrollra vissza kell vinnem, akkor még kap egy kis antibiot, utána szerintem perfekt lesz. Már ma teljesen másképp viselkedett, udvarolt folyamatosan :D remélem a második vizittel nem lesz baj.

2020. júl. 3. 06:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!