Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám költözés után...

A macskám költözés után bepánikolt. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Kinyújtott nyelvvel liheg folyamatosan és sír(nyávog). Mindenhova követ és dorombol ha simogatom, de amúgy teljesen ki van akadva. Az egyik testvérével együtt hoztuk át, aki evett is. Mit kéne tennem?

2020. júl. 1. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos pánikol, és nincs egyéb baja? Milyen a hőmérséklet?


Szerintem idővel le fog nyugodni. Ne nyugtatgasd túl sokat, attól csak azt hiszi hogy valóban van oka aggódni. Viselkedj természetesen.

2020. júl. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy lenne egyéb baja. Sosem volt és fiatal, max 1 éves cicusról van szó. A testvérének semmi problémája. Rendben, akkor nem fogom nyugtatni. Nehéz megállni, mert sokszor a szívem szakad meg érte:(

Most elbújt valahova(megnéztem és mozog és ott pihen).

2020. júl. 1. 10:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól van :) Hagyd csak, hadd bújjon, így biztonságos "megfigyelőpontból" tudja feltérképezni az új helyet.


Ha a másik cica jól viseli, akkor az nagyon jó. Megmutatja a másiknak, hogy nincs semmi baj.


Próbálj meg játszani vele úgy, hogy a pánikos cica lássa, hátha feloldódik egy kicsit és csatlakozik :)

2020. júl. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Remélem hamar megszokják az új házat. Kinti-benti cicusok, de az első 2 hétben bezárjuk őjet, hogy oda szokjanak. Mit gondolsz, ez elég?
2020. júl. 1. 12:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég de ha eleinte kiengeditek min egy hétig figyeljétek őket nehogy elszökjenek
2020. júl. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy elég a 2 hét! Akkor kezdheted kiengedni őket az udvarra, ha a lakásban már a félős cicád is teljesen feloldódott, otthonosan mozog, mint az előző helyen.
2020. júl. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Biztos sok volt neki a változás. Van egy spray illetve van konnektorba rakható változata is, Feliway néven találod meg. Mi a macskámmal utazunk külföld- Mo távolságon és én is ezt használom. Nem olcsó, de sok mindenkinek bevált.
2020. júl. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Nagy részben feloldódott estére és többnyire már önmaga:)
2020. júl. 1. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!