Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Összepiszkítja a macska az...

Összepiszkítja a macska az udvart. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már több kiírásom volt ezzel kapcsolatban, de érdemi választ nem kaptam. Vettem a macskáknak friss földet, sódert, amiket az udvaron 1-1 fix pontba leszórtam, de az első 1-2 napban végezték oda a dolgukat, azóta ugyanúgy a fűbe piszkítanak. Egyszerűen nem tudom már hogy mit tegyek, örökké az udvaron vagyunk, és estére mindig szaros a cipőnk. Imádjuk - szeretjük őket (hárman vannak) de ez nem állapot hogy mindig ilyen az udvar, és sajnos már az örökbeadás gondolata is felvetődött.

Ki mit tanácsol, mit kezdjünk a helyzettel?


2020. júl. 3. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
A cicának mutasd meg, ahogy kakit a sóderre dobod. Nyomd picit az orrát a sóderhez közel. Ezt próbáld meg megcsinálni mind a 3 macsekkal ha nem a helyükre végzik a dolgukat.
2020. júl. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

A macska egy önfejű, nevelhetetlen állat. Azt csinálja, amit akar. Ha mindenáron macskát akarsz tartani, barátkozz meg ezzel.


(Nekem a szomszéd macskái járnak át és szarják össze a kertet meg a gyerekek homokozóját. Arra kellett rájönnöm, hogy amíg a macska életben van, nincs megoldás a problémára.)

2020. júl. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
Rendes alomra vágyik! bent a házban!
2020. júl. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

A sódert, földet tisztántartottad, úgy értem, kitakarítottad, miután odacsináltak?

Érdekes, hogy a fűbe járnak... általában a macskák jobb szeretik az olyan helyeket, ahol el tudják kaparni a végterméket.

Még egy ötlet: tegyél ki 3 alomtálcát alommal különféle helyekre, mutasd meg nekik, hátha...

2020. júl. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ha el tudná kaparni, nem lépnék bele. Úgy tesz mintha elkaparná, kettőt húz a füvön, és elmegy mint aki jól végezte a dolgát. Holnap megpróbálom azt hogy lenyírom a füvet, lehet hogy szerinte már nagy, és az tetszik neki.

Amikor látom, hogy odacsinál, akkor kiszedem, de nem mindig veszem észre. Megpróbálom az almos megoldást is majd.

2020. júl. 3. 21:23
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
Építs homokozót, mint a játszótereken. Azt garantáltan összeszarják a nyamvadtak.
2020. júl. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"kettőt húz a füvön, és elmegy" - persze, mert a füvet nem tudja kikaparni...


azt a sóder jó dolog, de milyen? kavicsos vagy homokos kavics? csak a kavics nem jó, abban még érzi a szagot, nem szívja fel. Amúgy tök feleslegesen költesz, elég lett volna a kertben a kinevezett cicavécék helyét ásóval jól feltúrni pl 1 nm területen és jó porhanyósra szétcsapkodni kapával a rögöket. Meg ugye néha jó lenne átforgatni és kiszedni a kakit belőle, mert ez is olyan, mint az alomtálca. Ha nem elég tiszta (kvázi megtelt), akkor nem megy oda. Te se szarsz eldugult wc-be.


Sok sikert!

2020. júl. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
ja, meg még annyi, hogy a szimplán földre leszór sóder már azért se megfelelő, mert nincs mélysége. szétkotorják pillanatok alatt, szétmossa az eső, elhordja a szél. ha mindenképpen ragaszkodsz hozzá, akkor áss gödröt és abba öntsed. az alomtálcában is 5-7 cm mély a bentonit.
2020. júl. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Azok akik meg a homokozón vinnyognak azok csináljanak rá fedőt és nem lesz baj
2020. júl. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Társasház nagy homokozója hintával és csúszdával. Lehetetlen befedni. Kb. ez a helyzet a nyilvános játszótereken is: a homokozó macskavécé. Amúgy is furcsállom, hogy én fáradozzak és verjem magam költségekbe a szomszéd háziállata miatt. De ha már így állunk, inkább egy Szlávia 631-esre költök.
2020. júl. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!